طلیعه فجر آزادی

این روز ها در استانه سالروز پیروزی انقلابی قرار داریم که ثمره فداکاری مردم ایران است و علیه نظامی بود که نهایت استبداد بود و هرچه از عمرش می گذشت بساط خود کامگی و تنگ نظری و محدودیت و تمامیت طلبی اش افزایش می یافت تا این که با تشکیل نظام تک حزبی رستاخیز سعی نمود حتی عرصه اجتماع را هم مثل حکومتش یک صدا کرده و همه را به زور همراه خود کند. مثل او لباس بپوشند و مثل او فکر کنند و مثل او شعار دهند و اولویت های همه مثل همان چیزی باشد که او تعیین می کند و این مردم و تمام اقشار آن علیه این وضعیت شوریدند و نهایتا بعد از سال ها موفق شدند بساط این شر را از سر خود دور نمایند در این میان رشادت و مردانگی مردم و رهبری امام خمینی و راهبری مردم توسط روحانیون آزادی خواه و روشنفکران بزرگ شاخص بود و همچون نهضت رسول خدا السابقونی داشت که نمی توان هیچگاه نقش آنان را در به ثمر نشستن این انقلاب نادیده گرفت و سعی در این رابطه خاک به خورشید پاشیدن است برخی از آنها حتی این طلیعه پیروزی را هم ندیدند و توسط دستگاه مخوف زمانه به شهادت رسیدند که از جمله آنان می توان به دکتر علی شریعتی و آیت الله سعیدی و... اشاره نمود و عده ای هم ماندند و در همان سال های اولیه پیروزی از دست شان دادیم که در این رابطه می توان به مجاهد نستوه ایت الله طالقانی که ابوذر زمان بود و شهید مطهری که مظلومانه از صحنه خارجش کردند و... اشاره کرد و برخی ماندند که بار انقلاب و حفظ آن راهم اکنون نیز بر ن عهده دارند و برای آن در هر وضعیتی دل می سوزانند. باید قدر این سابقون را دانست که مهاجر و انصار برای امام بودند و سال های پر مخاطره را طی کرده و کشتی انقلاب را راهبری کردند ولی نباید فراموش کرد که نبرد علیه استبداد و بدست آوردن حق سرنوشت و آزادی که بدیهی ترین موهبت الهی برای انسان است مهمترین خواست بنیانگذاران و مبارزین بود و این فرایندی است که باید حفظ و توسعه یابد و آنچه نباید فراموش نمود این که استقلال خواست عمومی بود. باید دانست که مستبدین در مقابل تصمیم و مقاومت و رشادت مردم حتما کوتاه خواهند آمد و وقتی کوتاه می آیند تفسیر سوره نصر محقق می شود و مردم گروه گروه به جریان ضد استبدادی می پیوندند. و آنگاه است که شروع خفت بار مسبدین آغاز می شود و به وضعی دچار می شوند که هیچ فردی حتی خودش هم فکرش را نمی کرد. شما به سرگذشت صدام ملعون و قذافی نگاه کنید این عاقبت تمام مقرور هایی است که طولانی زمانی به مردم خود جفا کردند و خداوند وعده کرده است که آنان را خاک مذلت بیندازد و انشا الله همه از این نوع را خواهد انداخت. کسانی که مردم خود را نادیده می گیرند و آنان را حشرات خطاب می کنند و به القاب ننگین دیگر که برازنده خودشان است کجاست قذافی که مردم خود را حشره خطاب می کرد در حالی که هم اکنون این حشرات هستند که بدن کثیف ش را دارند می خورند.

در هر حال باید این ایام را تبریک گفت و همان گونه که در پایان سال هر بنگاه اقتصادی و هر دولتی در مقیاس بالاتر به ارزیابی خود می پردازد باید مسولین رده بالای نظام در کل خود را ارزیابی کنند که چقدر به اهداف اولیه نزدیک شده و یا دور شده اند این بنای اصلاح امور را فراهم خواهد کرد و ما را در مسیری که بینانگذاران برایش مبارزه کردند و امروز به دست ما افتاده است مستدام خواهد کرد.

 فجر بر فجر آفرینان انقلاب بهمن 1357 و خانواده های معظم آنها و عموم مردم ایران مبارک باد. 

+ نوشته شده در دوشنبه هفدهم بهمن ۱۳۹۰ ساعت 9:51 شماره پست: 113

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

کامنت ها

مطالب مرتبط با این پست posted a comment in تا سیاست هست، این دنیا درست شدنی نیست
سیاست در ده پرده حسین دهباشی/خشت خام 25 اردیبهشت 1400 @emr...
در مقالات جوملا شنبه, 15 می 2021 20:30
مطالب مرتبط با این پست posted a comment in پوستین وارونه در تن، به اسم رجایی و بهشتی آمده اند
آنچنان عده ای مات و مبهوت رفتار امروز احمدی نژاد شده ان...
در مقالات جوملا شنبه, 15 می 2021 20:18