بالاخره سال تحویل شد

دوشنبه سوم فروردین ۱۳۹۴

سال نود و سه هم با همه ی خوبی ها و بدی هایش تمام شد و سال جدید با روندی که معلوم نیست به چه سمتی رقم خواهد خورد، آغاز شد؛ البته بارش های اینور و آنور سال، نوید سال و یا حداقل بهاری با طراوت را می دهد، ولی باید دعا کرد که دیکتاتورها در خواب بمانند و غائله یی جدید برای احدی از خلق خدا درست نکنند و... 
در عین حال باید امیدوار بود که فرجی حاصل شود تا دنیا و انسان از دستِ افراد شرور و ظالمِ مسلط خلاص شود و به کام انسان های بی آزار و روشنفکر و متفکری قرار گیرد که صاحب تعقل و تفکر باشند و گوش به فرمان عقاید منجمد نباشند و بتوانند درکی درست از انسان و جایگاه او در بین دیگر پدیده های خدا داشته باشند. باید امیدوار بود و منتظرِ فرج، و انتظار فرج هم چیزی غیر از همین امید به تغییر به خیر نیست، پس باید باز هم منتظر فرجی در حال خود بود و در عین حال که خدا می فرماید :
 "خداوند حال هیچ قومی را تغییر نمی دهد تا زمانی که خود آن قوم حالشان را تغییر دهند" رعد/11 (إِنَّ اللَّهَ لا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ) ولی فلسفه انتظار چیزی جز همین امید به تغییر شر و به خیر نیست.
پس باید امیداور بود و هستیم و به همین امید زنده ایم و منتظر.

 

+ نوشته شده توسط سید مصطفی مصطفوی در 14:37 PM

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
«مخواب که آنان نخوابیده‌اند» نامه عبدالکریم سروش به مسعود پزشکیان تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۳ دریاب...
- یک نظز اضافه کرد در مشت بر دهان کوبیدن؟! دکتر پزشک...
Akbar Ganji @GanjiAkbar تقصیر پزشکیان است یا مشاورانش؟؟!!! کدامیک اشتباهات مهلک را بر عهده خوا...