فقط تو لایق معراج بودی و بس

این افتخاری برای بشر است که خداوند احدی از آنان را لایق دید تا به سیر در آسمان ها نایل شود او کسی نیست الا محمد (ص) خاتم پیام آوران آسمانی که از سوی خداوند به دیدار از آسمان ها دعوت شد و این دیدار نیز از مکه به بیت المقدس و از آنجا به عروج انجام گرفت. گذشته از اخباری که از این سفر آسمانی به دست ما رسیده که انسان می ماند به کدام اطمینان کند و به کدام نکند ولی آنچه واضح است این که چنین عروجی انجام گرفته است آن هم در حیات بشری امری که باید با طی مراحلی در ادامه حیات بشر پله به پله عمر بگذرد تا بخشی از آن به دیده انسان لایق آن در آید این نشان می دهد که پیامبر ما در زمان حیات خود درجات بالایی از معرفت و ظرفیت و لیاقت را طی کرده بود که به چنین جایی راه پیدا کرد.

اول تبریک را باید به این وجود شریف (ص) گفت که چنین لایق این دیدار گردید و دوم تبریک را باید به وارثان او (ع) گفت که در درجات به صورت تکوینی و تشریحی از او ارث برند و سوم تبریک را باید به امت او گفت که چنین راهبری (ص) دارند و چهارم تبریک را به بشریت گفت که از میان آنان فردی به چنین جایگاهی دست یافت.

ولی افسوس که مثل بسیاری مائده های آسمانی و موضوعات دیگر دینی آنقدر این حادثه عظیم مورد تعدی هم کیشان ما قرار گرفته که اخبار زیادی که باور آن دور از باور است در باره آن آورده شده که طعم شیرین آن را در کام ما تلخ کرده است و در این خصوص آنچه مسلم است و قرآن عظیم نیز بر آن صحه می گذارد منتی است که خداوند بر ما می گذارد و این که چنین سفری انجام شده است.

 ای کاش وجود مقدس ائمه اطهار و یا خود رسول گرامی اسلام (ص) در دسترس بود و اخبار این حادثه را مستقیم از آنها می گرفتیم و می فهمیدیم که در این سفر بر وجود مقدس ایشان چه گذشته است و خداوند به بشر چه چشمه های از معرفت را در این سفر نشان داده است و ... 

+ نوشته شده در دوشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۱ ساعت 15:9 شماره پست: 183

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
«مخواب که آنان نخوابیده‌اند» نامه عبدالکریم سروش به مسعود پزشکیان تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۳ دریاب...
- یک نظز اضافه کرد در مشت بر دهان کوبیدن؟! دکتر پزشک...
Akbar Ganji @GanjiAkbar تقصیر پزشکیان است یا مشاورانش؟؟!!! کدامیک اشتباهات مهلک را بر عهده خوا...