جنون زورمداران بر زیادت توانایی بر کشتار و کنترل انسان

08 تیر 1399
Author :  
انسان زیر چکمه های زورمداران

تمامیتخواهان و رهبران و رژیم های متکی بر جنگ سالاران و سپاهیان و جنگ افزار داران در تمام دنیا، "سر و ته یک کرباسند" [1] تنها تفاوتی که دارند اینکه، هر یک در پشت ایده و یا شعاری خاص مخفی می شوند، که توجیه گر تمامیت خواهی آنان شود؛ آنان سلطه بر نوع بشر را در ذهن خود می پرورانند، که از قضا خداوند انسان را آزاد و مختار آفرید، تا در آزادی و اختیار، رشد کند و به اوج رسد و خدایی شود، اما اینان آزادی و اختیار را از انسان سلب می کنند تا او را در بند و کنترل خود گیرند؛

فکر روز و شب زورمداران تمامیتخواه، انسان در بندی است، که دیگر نه سعادتی برای او خواهد بود و نه آزادی، بلکه این انسان ابزاری است در دستان کثیف آنان برای حفظ بندها، و به بند کشیدن دیگران، تمامیتخواهان قدرتی می خواهند که موقعیتی برای آنان ایجاد کند، که انسان نتواند از بند شان بگریزد، و در بند ماندنش تضمینی و پایدار شود؛ این است که وقتی چنین انسان هایی به قدرت و یا ابزار قدرتی دست می یابند، چنان ذوق زده می شوند که عنان سخن از دست داده، و درون خود را بروز می دهند.

آقای دونالد ترامپ که تمام فکر و ذکرش احیای "یکه سالاری امریکا" بر جهان است، و با شعار "اول امریکا" به میدان آمده و بعد از پیروزی در انتخابات امریکا، بسیاری از میثاق نامه ها و قراردادهای بین المللی را که در طی سالیان دراز به همت انساندوستان و صلحطلبان به امضا رسیده بود را، در پای این شعار خود قربانی کرد، توافقنامه های از پیش امضا شده ایی که برای ساخت دنیایی بهتر برای انسان، بسیار لازم و مفید بود، را هدف گرفت تا به آقایی امریکا بر دیگران دوباره دست یابد، مثل میثاق نامه های محیط زیستی که جهانی تمیزتر را مد نظر داشت، تا انسان، حیوان و گیاه بتوانند در یک تعادل متوازن به زندگی خود ادامه دهند، و هیچکدام فدای دیگری نشود و... مثل برجام که می رفت تا صلح را بین ایران و امریکا را احیا کند و... اما او چنین قراردادهایی را باطل کرد تا امریکا را با دوپینگ و میانبرِ کنارگذاشتن نُرم های بین المللی، به اوج ببرد.

چنین انسانی با چنین ایده هایی است که، وقتی فضاپیمای "دراگون" [2] را با موفقیت در جو  و فضا قرار داد، بسیار ذوق زده شد و عنان سخن از کف داد و گفت : واشنگتن بزودی "بزرگترین سلاح‌هایی را که در طول تاریخ قابل تصور هم نبوده"، در اختیار خواهد داشت.

بدین رهبران تمامیتخواه و قدرت طلبی از این دست باید گفت، کاش به دنبال سلاحی برای رهایی بشر بودید، و در اختیارش می گرفتید، و نه سلاح هایی برای به بند کشاندن ملت ها و غارت دارایی هایشان، و این همه هزینه به انسان و انسانیت تحمیل نمی کردید.

هر گاه انسانی به سلاحی مخوف تر از آنچه دارد دست می یابد، تن صلح طلبان جهانی نیز می لرزد، چرا که برای بعضی داشتن سلاح های بیشتر و کارآمدتر و...، بدین معنی است که فرهنگ به بند کشیدن انسان، فرهنگ برده داری انسان نوین و... ماندگارتر خواهد شد.

[1] - ضرب المثلی کنایه از این که همه شبیه به هم از یک جنس و در خصوصیات مشترکند

[2] - Dragon  - در تاریخ ۰۱/۰۶/۲۰۲۰

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
سید مصطفی مصطفوی

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.