ماه مهر و ماه محبت - ماه تعلیم و معلم - دانش و دانش آموز

امسال ماه مهر را باز دوباره به امید پیشرفت کشور از طریق دانش و دانش آموزانش آغاز کردیم و به واقع این یک عید بزرگ برای خانواده هاست زیرا یک زمستان سخت (تعطیلات تابستانی) در قبل از آن داریم که بسیاری از مشکلات عدیده را خانواده ها باید تحمل نمایند تا خود را برای مهر آماده نمایند مشکلات ثبت نام بچه ها که واقعا پیر خانواده ها را در می آورد و هنگامی این کار تمام می شود انگار کوهی از مشکل و استرس از دوش انسان برداشته می شود و هزاران مشکل دیگر که با آمدن مهر قاعدتا به پایان رسیده و بچه ها روانه درس و مدرسه می شوند و خانواده ها مزد زحمات خود را از همین روانه شدن ها می گیرند. ماه مهر ماه شروعی دیگر است که ۹ ماه تلاش را در جلوی خود دارد تا باز روز از نو و روزی از نو.

مهر بهار علم است همچنان که فروردین بهار طبیعت و اول مهر عید دانش است همانگونه که اول فروردین عید طبیعت. لذا این عید را خدمت همه رهروان راه دانش و مدرسین گرامی تبریک می گویم.

خداوندا علم اصلی در دست توست ما را از آن بی نصیب مگردان - ما را در راه علم آموزی کمک و مساعدت نما. خداوندا قدم هایی که در راه کسب علم و دانش برداشته می شود را موفق و پیروز گردان و همه اهالی این جمع ناب را از گزند دشمنان - بدخواهان و حوادث دور دار. 

خدایا علم آموزی را تا آخر عمر قرین راه ما قرار ده و هموار توفیق این مهم را به همه ما عنایت فرما. خدایا بازماندگان از این راه را توفیق حضور در آن فراهم گردان. یا عالم  

 

+ نوشته شده در سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ ساعت 9:0 شماره پست: 103

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

کامنت ها

مطالب مرتبط با این پست posted a comment in حیا از جامعه سیاست پیشگان ما رخت بر بسته است
تا کجا مصلحت عمومی قربانی قالیباف می‌شود؟ Posted: 14 May 2021 0...
چین صدها امام جماعت و شخصیت مذهبی مسلمان اویغور را زندا...