قانون و قانون مداری ملاک مسلمانی و وفاداری به نظام مقدس ج.ا.ایران

"خدا به این یهودی امت رحم کرده که در هزار لایه پنهانش کردند وگرنه بچه ها می کشنتنش. من هم گفتم هر کی این یهودی رو بکشه پولش رو من میدم. چون این خطرناکه. اگر اینها بیان رو کار با دین جوونهای ما بازی می کنند." از فرمایشات آقای منصور ارضی در شب احیای نوزدهم در مسجد ارک.

همانگونه که در روزنامه های امروز هم منعکس شد از سخنان این مداح اهل بیت (ع) این چنین برداشت شده که منظورشان "از این یهودی" آقای مشایی مسول دفتر ریاست جمهوری است.

ولی سوال این جاست که آیا کشور ما خالی از قانون و قانون مداری شده که به خودمان اجازه دهیم حکم به قتل فردی (هر چند خطاکار) داده و "به بچه ها هم بگوییم هر کی این یهودی را بکشه پولش را هم می دهیم." واقعا این است تربیتی که باید از محضر امام خمینی (ره) می گرفتیم که می فرمودند اگر از چراغ قرم هم در خیابان رد شدید گناه انجام داده اید و خلاصه این که تمکین قانون از اصول مسلمانی و انقلابی گری است.

ظاهرا برخی از دوستان کشور را خالی هر گونه حاکمیتی دیده اند که این چنین حکم به قتل داده و رسما هم اعلام می کنند که هزینه اش را هم نقدا پرداخت خواهند کرد؟!!!! آیا کشتن فردی بدون محاکمه و طی تشریفات قانونی این قدر ساده شده است؟!!! آیا این تیشه به ریشه انقلابی نیست که امام آن (ره) آنقدر به قانون و قانونمداری تاکید داشتند و همه را در قانون اساسی در مقابل قانون برابر اعلام کردند (حتی خودشان را)؟!!! و در سراسر عمر شریفش (ره) مدبرانه و وسواس گونه همواره سعی در رعایت آن داشت.

گیرم که آقای مشایی یک یهودی و متخلف و... (که هیچکدام از این دو اتهام مجوز این واکنش شدید نمی توانند باشند) آیا عمال حکومتی مرده اند که جلوی خلاف های او را بگیرند که باید مداحان اهل بیت (ع) خود راسا دادگاه تشکیل داده و حکم دهند و برای اجرایش پول تهیه نمایند و دستور به اجرای حکم نمایند و ....

آیا آبرو برای نظام مستقر ج.ا.ایران می ماند اگر مدعی العموم از جایش برنخاسته و با این هنجار شکنی  آشکار و قلدر مابانه و خطرناک و از همه مهمتر قانون شکنانه مقابله نکند؟!!!

ما که نمی دانیم در پروند آقای مشاعی چقدر جنایت وجود دارد که مستحق چنین فراخوانی برای کشته شدن- شده است. ولی برادر عزیز آقای منصور خان اگر چنین جنایت کاری را سراغ دارید راه قانونی دارد و می توان او را به محاکمه کشید و سپس از جایگاه قانونی است که باید چنین کینه ای را بروز داده و حکم اسلامی و عادلانه آن صادر نمود و این حکم را تنها از دهان یک قاضی عادل و بی طرف (و نه یک طرف دعوای سیاسی) باید شنید و در غیر این صورت هرج و مرج و قانون شکنی است که دود آن تنها به بینی مبارک نظام ج.ا.ایران خواهد رفت و دشمن هم غیر از ناکارآمدی و هرج و مرج برای ما (نظام ج.ا.ایران) نمی خواهد تا ریشه خود را به دست خود بزنیم و فاتحه این همه زحمت که برای استقرار نظام (نظم و قانون) مقدس ج.ا.ایران کشیده شده خوانده شود و ماموریت تمام.

خدایا به سیاستمداران ما عقل و انصاف و به بزرگان ما تقوا و صبر و به مداحان تحمل و رعایت تریبون و... عنایت بفرما و عاقبت همه ما را ختم به خیر فرما. یا ارحم الراحمین. تنها از این کینه ای که چند زمانی است که رقبای سیاسی ما نسبت به هم دارند باید به خداوند پناه برد تا بلکه دل های مومنین را به هم نزدیک نماید و وسوسه خناثان را برای اقدامات غیر قانونی از ما دور نماید و این مرز بندی های سیاسی باعث نشود که به خون همدیگر تشنه شویم و آرزوی مرگ همدیگر را بکنیم. حال آنکه در قرآن خداوند حتی آرزو می کند که بین دل های مومنین و دشمنان هم نزدیکی ایجاد شود.  

خدایا چند سالی است که شیطان دل های ما را از هم دور کرده و کینه را بر جای محبت نشانده و همدیگر را قبول که نداریم (که البته اقتضای این دنیا و سیاست است که نداشته باشیم و این طبیعی است) که هیچ این چنین آرزوی مرگ برای هم می کنیم. از تو می خواهم که این هم کینه و نفرت را از دل های ما در این شب های قدر خالی فرمایی و ما را هر چه بیشتر با معجزه حسن خلقت یعنی حضرت محمد مصطفی (ص) آشنا فرمایی تا سیره و روش این بزرگ فلسفه اخلاق و معجزه خاتم النبیین (ص) تو الگوی ما شود.

 امروز رقابت های سیاسی یاران و همسنگران را تحت نام های مختلف اصلاح طلب و اصول گرا - فتنه جدید و فتنه قدیم و .... چنان ما را از هم پاره پاره کرده که وحدت که امام و انقلاب منادی آن بود رنگ باخته و انقلابیون و همسنگران دیروز در مسولیت های متفاوت و در بلوک بندی های سیاسی مختلف به جای رقابت سالم در حال حذف همدیگر از صحنه و آن هم از نوع خشونت آمیز آن می باشیم و حتی حاضر به ریختن خون همدیگر هم شده اند و اصلا حرمت قانون و دستگاه های نظام را هم نگه نمی داریم و این چنین میدان داری مملو از خلاف های آشکار از ما سر می زند که این زنگ خطر بزرگی برای نظام به صدا در آورده است که باید دست از ترور شخصیت بزرگان خود برداریم تا آنان دوباره به سیاست بازگشته و صحنه کشور این چنین از بزرگان خالی نشود تا امثال بنده و منصور خان راسا و خارج از روال حاکمیت مقدس ج.ا.ایران اقدامی را ضروری ندانسته و حکم آن را اعلام و امر به ابلاغ ننماییم. 

+ نوشته شده در یکشنبه سی ام مرداد ۱۳۹۰ ساعت 18:13 شماره پست: 100

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
«مخواب که آنان نخوابیده‌اند» نامه عبدالکریم سروش به مسعود پزشکیان تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۳ دریاب...
- یک نظز اضافه کرد در مشت بر دهان کوبیدن؟! دکتر پزشک...
Akbar Ganji @GanjiAkbar تقصیر پزشکیان است یا مشاورانش؟؟!!! کدامیک اشتباهات مهلک را بر عهده خوا...