اگر خدا بخواهد و نظری کند انچه فکرش هم نمی کنیم اتفاق می افتد

چند وقتی است که صدا و سیما به سمت تاریخ انبیا (ع) روی اورده و تاریخ انبیا جلیل القدر (ص) را که اکثرا نیز انبیا متعلق به قوم بنی اسراییل می باشند را به صورت عینی به تصویر کشیده و به رویت همگان می رساند در این زمینه می توان به سریال اصحاب کهف، حضرت مریم (س)، حضرت یوسف (ع) و یعقوب (ع) اشاره کرد که گرچه این یک حرکت خوب است و شاید لازم ، ولی در اینجا باید بگویم که ایرانی اکنون نا اشنا به تاریخ خود است و در این زمینه ضعف زیادی احساس می شود و لازم است بودجه ای نیز برای اشنایی ایرانیان با تاریخ خود تخصیص یابد و قسمتی از بودجه های ساخت سریال های پرهزینه به تاریخ این ملت هم اختصاص یابد تا هم به تحریک روح ملیت مردم منجر گردد و اشنایی هم به تاریخ ملی کشور صورت پذیرد و با تصویر کشیدن خدمات بزرگان تاریخ این کشور که در گذشته تاریخ ما را ساخته اند هم تجلیلی از انان شود و هم از خدمات تمدن ساز انان اشنا شویم. امروز سجادمان امتحان تاریخ (چهارم ابتدایی) داشت در این کتاب به اقدامات مهم داریوش پادشاه هخامنشیان اشاره داشت که از جمله ان ساخت راه ها، تعیین شهربان ها، ضرب سکه های طلا و ایجاد سپاه جاویدان بود که هرکدام از ان از رئوس کارهای کنونی دولت ها است. ایا به راستی به تصویر کشیدن این خدمات تمدنی، لیاقت خرج کردن ندارد پادشاهی که کشور ایران را گسترش داد و این خدمات مهم را چند ده صده قبل انجام داد و یا خدمات حضرت زرتشت بزرگ که وحدانیت را به همراه گفتار، کردار و افکار نیک در بین ایرانیان نشر داد و صد ها سال قبل از اسلام ندای یگانه پرستی سر داد و در اوج توحش جامعه بشری از نیکی عملی، ذهنی و تفکری می گفت، ایا نباید ما با این بزرگان خود اشنا شویم.

 از این هم که بگذریم و برگردیم به بحث خودمان، وقتی به وضعیت ارتباط اسمان و زمین در زمان این پیامبران (س) خدا نگاه می کنیم، می بینیم که چقدر فاصله زمین و اسمان در ان زمان کم بوده است و در یک زمان چند پیام اور خدا در بین مردم به عنوان رابط های اسمان و زمین حضور داشتند و خداوند مستقیم در امور این جهانی دخل و تصرف داشت و راسا هدایت های خود را از طریق پیام اوران خود اعمال می کرد و واقعا چقدر مردم ان زمان در نعمت خداوندی غرق بودند و به دور از ظاهر سازان و نمایندگان غیر واقعی خدا (گرگ های در لباس میش) ذیل هدایت راهبران واقعی خداوندی (پیامبران) بودند و البته قدر نعمت را هم نمی دانستند و حضور این وجود های الهی را انطور که باید و شاید حس نمی کردند. خداوند برای هدایت انان چه تیر و تخته هایی را در کنار هم قرار می داد و خود میخ انان را می کوبید و خداوند راسا این امور را به ید قدرت خود برنامه ریزی و اجرا می کرد نگاه کنید به حضرت یوسف (ع) که چگونه در ید قدرت الهی مسیر رشد تکامل را برای اثر گذاری در جامعه مصر طی می کند. البته که شخصیت وی در این امر موثر بود لیکن عنایت خداوندی از این امور بالاتر بود و خداوند مدام راهگشایی می کرد. راستی خداوند چه تلاش زیادی را برای هدایت خلق الله به خرج داد و چقدر در این امر سماجت داشت. خداوند فرزندی را از درون بیابان های کنعان به قعر قدرت مصر هدایت کرد و قدم به قدم این فرایند را هدایت و تمام زمینه ها را مهیا کرد. اما اکنون وقتی نگاه می کنیم دست خداوند را این چنین اشکار نمی توان دید. ولی باز هم معجزه هایی را می توان حتی اکنون دید و ان  حوادثی است که خارج از خواست قدرتمندان رقم می خورد و در حالی قدرت ها چیز دیگری می خواهند و زمینه چینی می کنند، چیز دیگر اتفاق می افتد و اگر خدا بخواهد انچه ما فکرش را هم نمی توانیم بکنیم، اتفاق می افتد و ما را دست به دهان می کند و باید فراموش نکنیم که اگر چه خداوند کارش را می کند ولی تلاش ما در این راه بسیار بسیار بسیار بسیار ..... ضروری است.

 دهلی نو اول ماه جون 2009

+ نوشته شده در دوشنبه یازدهم خرداد ۱۳۸۸ ساعت 23:2 شماره پست: 45

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

کامنت ها

مطالب مرتبط با این پست posted a comment in تا سیاست هست، این دنیا درست شدنی نیست
سیاست در ده پرده حسین دهباشی/خشت خام 25 اردیبهشت 1400 @emr...
در مقالات جوملا شنبه, 15 می 2021 20:30
مطالب مرتبط با این پست posted a comment in پوستین وارونه در تن، به اسم رجایی و بهشتی آمده اند
آنچنان عده ای مات و مبهوت رفتار امروز احمدی نژاد شده ان...
در مقالات جوملا شنبه, 15 می 2021 20:18