ماه رمضان ماهی که خاص است

آمدن ماه رمضان بر همه مومنین مبارک باد. ماه رحمت که خداوند که او در این ماه از تمام بندگانش دعوت به عمل آورده است تا در میهمانی فراگیرش شرکت کنند. میهمانی خداوند هم مثل خودش خاص است. برای اهل معرفت که ظاهرا هر روز و هر لحظه حضور در میهمانی خداوند است و البته در طول تمام ایام سال خود را کنار سفره گشوده شده ی خداوند متعال می بینند دیده و میزبانی کریم ترین و مهربان ترین ها را کاملا درک می کنند. ولی برای بعضی از بندگان خدا حضور در این میهمانی نه قابل درک است و نه حس می شود یعنی در حالی که در میهمانی خداوند هستند خود از حضور در آن بی خبر و بی بهره احساس می کنند.

خداوندا ارزش و قدر این ماه میهمانی خود را بر ما بنمایان که ما هم همچون مومنان و عارفان به تو از بهره حضور در آن بهره مند گردیم. خداوندا در این ماه رحمت مرحمت کرده کمی رحمت در دل بندگان ظالمت انداز که با بندگان تو به نیکویی برخورد کنند. خداوندا در بند شدگان از اهل ایمان را خلاصی مرحمت فرما. خدایا به این ماه عزیز اموات و گذشتگان از اهل ایمان را ببخش و بیامرز. خداوندا تمام مریض ها را شفا عنایت فرما.

به حرمت امام حسن مجتبی (ع) که در نیمه این ماه خانه وحی (ص) را به نور وجود خود منور کرد و به شهید محراب این ماه (ع) که از دست جماعت اهل ایمان خلاصی می یابد و رستگار می شود ما را از برکات این ماه عزیز برخوردار بفرما.

+ نوشته شده در سه شنبه هجدهم تیر ۱۳۹۲ ساعت 21:40 شماره پست: 308

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
سینای لاریجانی یک یادداشت در نه پست- قسمت پنجم حتماً که سه سال زمان کمی است برای داوری منصفانه‌ی یک ...
- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
سینای لاریجانی یک یادداشت در نه پست- قسمت چهارم من اگر چه در این ایام چند متنی در تبلیغ پزشکیان نوشت...