پخته خوری را دریاب که غنیمت است

 این روز ها انسان این جمله را زیاد می شنود که "وقت ندارم"  "سرم خیلی شلوغه" و... و با همین بهانه  میزان مطالعه در بین مردم کشورما بسیار پایین تر از کشورهای مدعی است. ولی برخی مواقع است که چیزهایی وجود دارند که نمی توان ندانست زیرا آینده و آخرت و... را تعیین می کنند و در جهت دهی ما در زندگی خیلی موثر است و تصمیمات زندگی بر اساس آن گرفته می شود و آن نوع نگاه ما به جهان و در واقع جهان بینی است که شما نمی توانی بگویی نیازی به آن ندارم.

و درست هم است گرفتاری ها و دلمشغولی های زندگی جامعه در حال گذار ما طوری است که تمام وقت انسان را می دواند و سرگرمی های آن نیز باقی مانده وقت ما را همچون افعی می بلعد ولی نعمت بزرگی است به نام پخته خواری که می تواند در این بلبشو (به فتح ب) مثل کپسولی برخی نیازهای ما را برآورده نماید.

هستند بزرگانی که عمری را صرف مجاهدت علمی کرده و دانش خود را در طبق اخلاص گذاشته و به ما تقدیم نموده اند. انسان های بی بدیلی مثل شهید دکتر بهشتی و یا معلم شهید دکتر علی شریعتی و یا مجاهد شهید دکتر مطهری که سخنان آنان می تواند توسط نسل ما مورد بهره برداری قرار گیرد. از این  بزرگان سخنرانی هایی باقی مانده است که از زبان گویای آنان می توان معارف اهل بیت (ع) و دین و اجتماعیات و... را کسب کرد بدون این که وقت برای مطالعه گذاشت.

 مثلا به جای گوش کردن به موسیقی(که به جای خود برای زندگی واجب است) می توان در هنگام ورزش در پارک این سخنرانی ها را در MP3 خود قرار داده و به این معارف با کمترین وقت گذاشتن دسترسی یافت و به قول یکی از دوستان پخته خوری نمود.   

 

+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰ ساعت 13:6 شماره پست: 107

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در نظام برخاسته از قیام های اعترا...
وحید (اشتری) را از میانه های دهه هشتاد می شناسم. او طی سال ها می توانست به راحتی در ساختار قدرت سیاس...
- یک نظز اضافه کرد در انتخابات کیلویی چند؟! با چه رو...
آیا صندوق راه خیابان را می‌بندد؟ مجید شیعه علی در سه دهه گذشته بخشی از دموکراسی‌خواهان یک مسیر تح...