پخته خوری را دریاب که غنیمت است

 این روز ها انسان این جمله را زیاد می شنود که "وقت ندارم"  "سرم خیلی شلوغه" و... و با همین بهانه  میزان مطالعه در بین مردم کشورما بسیار پایین تر از کشورهای مدعی است. ولی برخی مواقع است که چیزهایی وجود دارند که نمی توان ندانست زیرا آینده و آخرت و... را تعیین می کنند و در جهت دهی ما در زندگی خیلی موثر است و تصمیمات زندگی بر اساس آن گرفته می شود و آن نوع نگاه ما به جهان و در واقع جهان بینی است که شما نمی توانی بگویی نیازی به آن ندارم.

و درست هم است گرفتاری ها و دلمشغولی های زندگی جامعه در حال گذار ما طوری است که تمام وقت انسان را می دواند و سرگرمی های آن نیز باقی مانده وقت ما را همچون افعی می بلعد ولی نعمت بزرگی است به نام پخته خواری که می تواند در این بلبشو (به فتح ب) مثل کپسولی برخی نیازهای ما را برآورده نماید.

هستند بزرگانی که عمری را صرف مجاهدت علمی کرده و دانش خود را در طبق اخلاص گذاشته و به ما تقدیم نموده اند. انسان های بی بدیلی مثل شهید دکتر بهشتی و یا معلم شهید دکتر علی شریعتی و یا مجاهد شهید دکتر مطهری که سخنان آنان می تواند توسط نسل ما مورد بهره برداری قرار گیرد. از این  بزرگان سخنرانی هایی باقی مانده است که از زبان گویای آنان می توان معارف اهل بیت (ع) و دین و اجتماعیات و... را کسب کرد بدون این که وقت برای مطالعه گذاشت.

 مثلا به جای گوش کردن به موسیقی(که به جای خود برای زندگی واجب است) می توان در هنگام ورزش در پارک این سخنرانی ها را در MP3 خود قرار داده و به این معارف با کمترین وقت گذاشتن دسترسی یافت و به قول یکی از دوستان پخته خوری نمود.   

 

+ نوشته شده در سه شنبه نوزدهم مهر ۱۳۹۰ ساعت 13:6 شماره پست: 107

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

آخرین خبر رویتر