نوروز وحدت آفرین

به نام تغییر دهنده قلوب و احوال :
ای تغییر دهنده و احوال ، به بزرگی و عظمتت سوگند که حال
  ما را خوبی و رضایتت تغییر ده 
سال جدید که ما ایرانیان حلول ان را جشن می گیریم از سنت ها و پدیده های فرهنگی دیرین در کشورمان ایران است که البته شامل تمامی حوزه فرهنگی فلات بزرگ ایران و حوزه فرهنگی ان است امروز جشن نوروز در تمامی کشورهای فارسی زبان و غیر فارسی زبان و اقوام ایرانی حوزه فرهنگی
  ایران بزرگ جشن گرفته میشود و باید ان را روزی وحدت افرین برای این سرزمین و اقوامی دانست که  روزگاری در کنار هم و یکپارچه کشور و فرهنگی بزرگ ایران را تشکیل می دادند. ایران روز مرکز زایش فرهنگ و تمدن در جهان بوده است و این یک امر ثابت شده است که شروع تمدن بشری از ایران اغاز شده است و مثال ان نیزاین است که امروزه بعد از قرن ها  باستان شناسان و تاریخدانان با کشف حوزه فرهنگی و باستانی جیرفت در جنوب کشورمان و حوزه رود هلیل رود و شهر سوخته در سیستان و بلوچستان صحبت از قدمت هفت هزار ساله حوزه تمدنی فلات ایران گفت گو می کنند.

این در حالی است که تا به حال جهان بر این باور بود که اولین تمدن های بشری و زایش ان از بین النهرین و عراق کنونی بوده است  که اگرچه بین النهرین نیز قسمتی از فلات بزرگ ایران است، ولی با کشف حوزه تمدنی جیرفت این فرضیه نیز باطل شده و حوزه زایش تمدن بشری را باید امروز در جیرفت قرار داد و باید گفت که تمدن و فرهنگ بشری از این منطقه به وجود امده و از انجا به بین النهرین رفته و به اقصی نقاط دیگر جهان منتشر شده است. اری کشور بزرگ ایران و فرهنگ و تمدن ان اگرچه به کید و حیله مکاران جهانی و ضعف داخلی ما اکنون به کشورها، مناطق و اقوام مختلف تقسیم شده است، لیکن ایران روزی حوزه فرهنگی و کشوری پهناور با  تاریخ و عظمت بوده، که بسیاری از اقوام و ملت ها را در خود جای داده بوده است ولی اکنون ما تقسیم شده ایم و باید شاهد جدایی خود از هم باشیم. ولی باز هم چیزهایی هست که ما را به سوی هم می خواند که نمونه کوچکی ازان نوروز است. نوروز جشن تازگی و اغازی دوباره است، نوروز همچنان بعنوان یک وجه اشتراک ملت های این حوزه تمدنی و بعنوان روز زایش دوباره طبیعت و شروع دور تازه ای بعد از دوره سرد خشن، جشن  گرفته می شود و ناخوداگاه ما را به وحدتی دوباره می خواند و این دلالت بر اتحاد ما ایرانیان (با اقوام و ملل مختلف) دارد و  هر ساله نوروز زمزمه وحدت و همدلی در گوش فرزندان ایران زمزمه می کند و ما را به روزی دلالت می دهد که دوباره عظمت ملی و فرهنگی جمعی خود را باز یابیم و در کنار هم زیستگاهی مشترک با فرهنگی مشترک را بازسازی و باز تولید کنیم. امروز انقلاب اسلامی ایران و مجد و عظمتی برای کشور بوجود اورده  که از مجاهدت مردم و امام خمینی (ره) برای کشورمان به ارمغان بدست امد و دوباره ایران را به عنوان هسته مرکزی وحدت ملل منطقه در مقابل متجاوزین خارجی قرار داده و این فرصت بزرگی است که می توان از ان برای کسب دوباره وحدت و عظمت منطقه استفاده کرد.
 
نوروزتان پیروز و هر روزتان نوروزی باد.
ضمنا امروز خبر رحلت همسر امام خمینی ره را شنیدیم که باید یاد این خانواده بزرگ که تمامی اعضایش را برای انقلاب و کشور فدا کردند را زنده کرده و به روح تمامی انان دورود فرستاد.

+ نوشته شده در یکشنبه دوم فروردین ۱۳۸۸ ساعت 0:0 شماره پست: 39

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در نظام برخاسته از قیام های اعترا...
وحید (اشتری) را از میانه های دهه هشتاد می شناسم. او طی سال ها می توانست به راحتی در ساختار قدرت سیاس...
- یک نظز اضافه کرد در انتخابات کیلویی چند؟! با چه رو...
آیا صندوق راه خیابان را می‌بندد؟ مجید شیعه علی در سه دهه گذشته بخشی از دموکراسی‌خواهان یک مسیر تح...