نوروز وحدت آفرین

به نام تغییر دهنده قلوب و احوال :
ای تغییر دهنده و احوال ، به بزرگی و عظمتت سوگند که حال
  ما را خوبی و رضایتت تغییر ده 
سال جدید که ما ایرانیان حلول ان را جشن می گیریم از سنت ها و پدیده های فرهنگی دیرین در کشورمان ایران است که البته شامل تمامی حوزه فرهنگی فلات بزرگ ایران و حوزه فرهنگی ان است امروز جشن نوروز در تمامی کشورهای فارسی زبان و غیر فارسی زبان و اقوام ایرانی حوزه فرهنگی
  ایران بزرگ جشن گرفته میشود و باید ان را روزی وحدت افرین برای این سرزمین و اقوامی دانست که  روزگاری در کنار هم و یکپارچه کشور و فرهنگی بزرگ ایران را تشکیل می دادند. ایران روز مرکز زایش فرهنگ و تمدن در جهان بوده است و این یک امر ثابت شده است که شروع تمدن بشری از ایران اغاز شده است و مثال ان نیزاین است که امروزه بعد از قرن ها  باستان شناسان و تاریخدانان با کشف حوزه فرهنگی و باستانی جیرفت در جنوب کشورمان و حوزه رود هلیل رود و شهر سوخته در سیستان و بلوچستان صحبت از قدمت هفت هزار ساله حوزه تمدنی فلات ایران گفت گو می کنند.

این در حالی است که تا به حال جهان بر این باور بود که اولین تمدن های بشری و زایش ان از بین النهرین و عراق کنونی بوده است  که اگرچه بین النهرین نیز قسمتی از فلات بزرگ ایران است، ولی با کشف حوزه تمدنی جیرفت این فرضیه نیز باطل شده و حوزه زایش تمدن بشری را باید امروز در جیرفت قرار داد و باید گفت که تمدن و فرهنگ بشری از این منطقه به وجود امده و از انجا به بین النهرین رفته و به اقصی نقاط دیگر جهان منتشر شده است. اری کشور بزرگ ایران و فرهنگ و تمدن ان اگرچه به کید و حیله مکاران جهانی و ضعف داخلی ما اکنون به کشورها، مناطق و اقوام مختلف تقسیم شده است، لیکن ایران روزی حوزه فرهنگی و کشوری پهناور با  تاریخ و عظمت بوده، که بسیاری از اقوام و ملت ها را در خود جای داده بوده است ولی اکنون ما تقسیم شده ایم و باید شاهد جدایی خود از هم باشیم. ولی باز هم چیزهایی هست که ما را به سوی هم می خواند که نمونه کوچکی ازان نوروز است. نوروز جشن تازگی و اغازی دوباره است، نوروز همچنان بعنوان یک وجه اشتراک ملت های این حوزه تمدنی و بعنوان روز زایش دوباره طبیعت و شروع دور تازه ای بعد از دوره سرد خشن، جشن  گرفته می شود و ناخوداگاه ما را به وحدتی دوباره می خواند و این دلالت بر اتحاد ما ایرانیان (با اقوام و ملل مختلف) دارد و  هر ساله نوروز زمزمه وحدت و همدلی در گوش فرزندان ایران زمزمه می کند و ما را به روزی دلالت می دهد که دوباره عظمت ملی و فرهنگی جمعی خود را باز یابیم و در کنار هم زیستگاهی مشترک با فرهنگی مشترک را بازسازی و باز تولید کنیم. امروز انقلاب اسلامی ایران و مجد و عظمتی برای کشور بوجود اورده  که از مجاهدت مردم و امام خمینی (ره) برای کشورمان به ارمغان بدست امد و دوباره ایران را به عنوان هسته مرکزی وحدت ملل منطقه در مقابل متجاوزین خارجی قرار داده و این فرصت بزرگی است که می توان از ان برای کسب دوباره وحدت و عظمت منطقه استفاده کرد.
 
نوروزتان پیروز و هر روزتان نوروزی باد.
ضمنا امروز خبر رحلت همسر امام خمینی ره را شنیدیم که باید یاد این خانواده بزرگ که تمامی اعضایش را برای انقلاب و کشور فدا کردند را زنده کرده و به روح تمامی انان دورود فرستاد.

+ نوشته شده در یکشنبه دوم فروردین ۱۳۸۸ ساعت 0:0 شماره پست: 39

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

آخرین خبر رویتر