احساسات رزمنده ایی به مادر، در قالب تبریک روز مادر

امروز زادروز تولد جناب زینب (س) است، کسی که واقعا زینت و افتخاری برای پدرش بود، خانمی که در شان او حکیمی گفت "کربلا در کربلا می ماند اگر زینب نبود"، به مناسبت این خجسته روز متن نامه ی رزمنده ایی به مادرش را برایتان فاش می کنم که جهت تبریک روز مادر نوشت و احساسات پاکش را بر کاغذی جاری کرد که امروز از او به یادگار باقی مانده است و نویسنده را با محتوای جالب و پاکش جاوادانه کرد؛ فرزندی که در برابر هر دستور مادر، بی توجه به این که کار ارجاع شده توسط مادر در شان او هست یا نیست، قادر به انجامش هست یا نیست، وقت انجامش را دارد یا ندارد، فرد دیگری برای انجامش حضور دارد یا ندارد و... واژه ایی به جز "چشم مامان!" را نه می شناخت و نه بزبان جاری می کرد :  

"خدمت مادر عزیزم سلام عرض می کنم، باری پس از سلام روز مادر را به آن مادر گرامی تبریک عرض نموده و سعادت و بزرگی را برای آن مادر گرامی و از جان بهترم آرزو می کنم. امیدوارم این هدیه ناقابل را از این حقیر بپذیری؛ مادرجان چقدر دوست داشتم که این قلم بتواند تمامی احساساتم را در (به) رشته تحریر بیاورد، اما افسوس که قلم قاصر و زبان الکن است از بیان حداقلِ خوبی های شما، پس به همین قدر قناعت نموده و این شعر را که قسمتی از افکارم هست برایت می نویسم "دیشب تو را به خوبی نسبت به ماه کردم،  تو خوبتر ز ماهی من اشتباه کردم"، مادرجان در آخر امیدوارم که زحماتی را که برای این حقیر در سرتاسر عمرم از تولد تا به حالا کشیده ایی، و با محبت در آینده خواهی کشید، مادریی که فقط در وجود مادر می توان جستجو کرد، حلال بفرمایید، وگرنه از کجا می توان آن همه محبت را جبران کرد، در آخر به امید حلالیت و دعای خیر شما آن وجود گرامی، با شما خداحافظی می کنم و باز این شعر را به عنوان خداحافظی برایت می نویسم که امیدوارم قبول بفرمایید. "آنقدر خوب و قشنگی که به هنگام وداع حیفم آید که تو را دست خدا بسپارم." دوستت دارم مادر، فراموشم مکن، فرزند شما، سید علی (مصطفوی)"                                

خدایِ شان رحمت کُناد که هر دو اکنون به سوی رحمت ایزدی شتافته اند. خوش بحال مادری که چنین فرزندی دارد و خوش بحال فرزندی که نسبت به مادرش چنین مطیع است، و امروز حتما نزد خداوند رو سفید از خدمت به والدین می باشد.

 

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و پنجم بهمن ۱۳۹۴ ساعت 17:43 شماره پست: 888  

You have no rights to post comments

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.