آقای علی مطهری! چه گفته اید که از دین هم خارجت می دانند؟!!

امروز نماز ظهر و عصر را به پیشنهاد یکی از دوستان، که خود مرا همراهی نکرد و بدقولی کرد و نیامد، برای اولین بار میهمان مسجد بلال صدا و سیما بودم، مسجدی که کتیبه ی آن ساختش را به سال 1364 اعلام می کند؛ همان سالی که برای اولین بار عازم جنگ شدم، آن روزها اوضاع کشور کاملا برعکس این روزها بود و بنیانگذار این انقلاب حضرت امام (ره) خود حضور داشت و با حضورش جناح سیاسی منتسب به خط امام (ره) هم عزت و سروری خود را داشتند و افراد کلیدی این خط سیاسی حول و حوش او و در مراکز ثقل حاکمیت جمهوری اسلامی، حضوری قوی و پرتعداد و مستظهر به حمایت امام (ره) قوی معظم له بودند، و از جمله مثل پروانه گرد امام (ره) می چرخیدند و امور و سیاست کشور را به مقدار زیادی رقم می زدند.

آنروزها و مثل امروز نبود که جناح رقیب تمام صحنه های کشور را سنگر به سنگر تسخیر کنند، و چنان شرایطی برای جناح خط امام (ره) رقم بزنند، که دشمن در حق دشمن خود نمی کند، و امروز وقتی نگاه می کنی نسلِ جناح خط امام (ره) آنروز که بعدها به چپی ها، اصلاح طلبان، جبهه سبز و در نهایت هم ترفیع گرفته به اهل "فتنه" لقب شان دادند و از صحنه کشور با همین نام حذف کامل کردند به طوری که اکنون تخم آنا را ملخ زد و شرایط کشور و انقلاب را به سمتی برده و می برند که امروز در زمره دشمنان شان قرار داده و می دهند و در مقابل نیز جبهه سیاسی مقابل (راستی ها و یا به عبارتی جدید اصولگرایان) و مبنای فکری و سیاسی اش می شود مبنای داشتن بصیرت، دین و انقلابی بودن؛ و بود و نبود نیروهای سیاسی و تخصصی این کشور هم منوط می شود به داشتن وابستگی فکری و عملی به جناح سیاسی مقابل شان (راست آنموقع و اصولگرایی حاکم امروز). لذا اگر که اسمی از جناح خط امام (ره) ببری می شوی اهل فتنه؛ حتی اگر در مقام نماینده این مردم به مدافعه از حق این مردم در مجلس شورای اسلامی تذکر دهی، نباید و نمی توانی سخنی از آنان بگویی حتی اگر فرزند خلفِ ایدئولوگ انقلاب شهید مرتضی مطهری باشی، حتی اگر خود از اصولگرایان هم باشی و...
این جا مسجد صدا و سیماست جایی که ذره ذره و سنگر به سنگر توسط اصولگرایان فتح شده و مثل تشکیلات امامان جمعه حوزه نفوذ و تحت سیطره کامل جریان اصولگرایی قرار گرفته است، این جا صدا و سیماست، جایی که عکس سران جبهه سیاسی مقابل خود را کنار عکس مسعود رجوی و... به مردم نشان می دهند، تا در زمره دشمنان این کشور؟!! قلمدادشان کنند، در این جا فضا کاملا علیه جریان خط امام (ره) و اصلاح طلب هاست، به طوری که مُکبّر مسجدش بعد از پایان نماز ظهر امروز این شعر را می خواند و از جمع حاضر در مسجد صلوات می گیرد که :
"سخت است پیمبر شده باشی و ببینی
          فرزند تو دین دگری داشته باشد        حالم چو اسیری است که از بخت بد خویش         در لشکر دشمن پسری داشت باشد.     شادی روح شهید مطهری صلوات"
نیازی به تفکر زیادی برای یافتن مصداقِ این شعر وجود ندارد، و من هم تنها وقتی که شک کردم که این شعر چی بود؟ از کناردستی خود پرسیدم و او بلافاصله گفت منظورش آقای علی مطهری است و... بله به همین راحتی؛ نیاز به شک نبود، من هم که شک کردم، چرا؟! چون منتظر شنیدن این چنین شعری آن هم بعد از پایان نماز نبودم، که در من شک ایجاد شد، زیرا دقت لازم را نداشتم. شما اگر تنها برنامه "بیست و سی" شبِ قبل را هم گوش می کردی متوجه می شدی که این شعر در مذمت آقای علی مطهری نماینده محترم مجلس شورای اسلامی و فرزند شهید بزرگوار جناب شهید مرتضی مطهری به زبان این دوست صدا و سیمایی ما جاری می شود، که در واکنش به سخنان این نماینده ی اصولگرای مجلس در تاریخ 21/10/1393 در مجلس شورای اسلامی بیان شد؛ چرا؟ چون که این بزرگوار در راستای وظایف نمایندگی اش درخواست تمکین به قانون و رعایت آن در برابر متهمین طراز اولی های خط امام (ره) را خواستار شد و اصولگرایانِ حاکم را به قانون گرایی در برابر متهم گرفتار خود دعوت کرد و ضمن زیر سوال بردن تشریفات قانونی حصر نخست وزیر سابق کشورمان و همسرش و ریاست سابق مجلس شورای، آقایان میر حسین موسوی و کروبی، از قوه قضایه و... دعوت می کند که در این کیس به قانونگرایی و محاکمه قانونی متهمین تن دهند و...، که او را به دلیل همین تذکر قانونی از دین خارجش اعلام می کنند.
آقای مطهری مدتی است که تذکر قانونی می دهد که اگر فردی را متهم می دانید طبق قانون باید او را تفهیم اتهام و محاکمه قانونی کنید و... ولی همین را هم از قول یک نماینده اصولگرای مجلس این کشور نیز برخی بر نمی تابند و برای نگفتن آن سخن، مجلس را تنفس می دهند و عده یی به او حمله ور می شوند و نطقش را ناتمام می گذارند و...
اما از این دوستان باید پرسید که اگر فردی گفت قانون را طبق اصول مصرح قانون اساسی در حق متهمینِ تان رعایت کنید، او می شود پسر پیامبری که دین دیگری غیر از دین پدرِ پیامبرش دارد؟! پسر فرد بزرگواری می شود که خود در لشکر خودی هاست و پسر در لشکر دشمن قرار می گیرد؟! ما را چه شده است که یک جناح عمده کشور با آن عزتی که نزد بنیانگذار جمهوری اسلامی و مردم این کشور داشتند و دارند را با آن سابقه یی که در همراهی امام خمینی (ره) در انقلاب و جنگ داشتند و بعد از آن نیز با آن آرای بالای انتخاباتی که نزد مردم دارند، اکنون تبدیل به دشمن؟!! می کنیم، که اگر یک نماینده اصولگرا به دوستان اصولگرای خود بگوید قانون را در مورد بَندیان از آنان نزد خود، رعایت کنید، او هم می شود از دین پیامبر زمان خود خارج؟!!. انگار جای دوست و دشمن در این زمانه عوض شده که این چنین با خود می کنیم.
البته این تنها مطلب ضد جریان خط امام (ره) در این مسجد نبود، که کلیپی ویدیویی در مسجد بعد از نماز عصر پخش شد که جوانی از آیت الله عزیز الله خوشوقت می پرسد حُب ریاست چیست؟ که او هم با لبخند طنز گونه ای بر لب، پاسخ می دهد همان است که اگر رای نیاوردی به خیابان بیایی و...
 

 

+   نوشته شده در سه شنبه بیست و سوم دی 1393ساعت 8:37 PM توسط سید مصطفی مصطفوی  

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
«سقوط مشکوک» بالگرد رئیس‌جمهوری ایران؛ چرا روایت رئیس دفتر او بر ابهامات حادثه می‌افزاید؟ ابهامات رو...
- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
«زندگی، جنگ و دیگر هیچ» داستان زندگی مردم ایران و سیاست‌های حاکم بر کشور محمدجواد مظفر مرحوم اور...