ویژگی انسانِ معتقدِ منحرف به ادیان توحیدی امروزی

 نگاهی به زندگی و روش برخورد مسلمان، یهودی و مسیحی تندرو و در بین ما مسلمانان، مسلمان داعشی که در بین شیعه و سنی کم هم نیستند، نشان می دهد که ره گم کرده و به بیراهه می رویم. این حاکی ازاین واقعیت است که شیوه تربیتِ اسلامی و توحیدی که در چند قرن اخیر دریافت کرده ایم به این امر منجر شده که مسلمانان و معتقدینی به وجود آمده اند که احساس تحقیر شدگی دارند و در کنار آن هم احساس تکلیف برای رفع محرومیت از خود و جهان اسلام، و در عین حال از اسلام هم چیزی جز اعمال مستحبی و صوری نفهمیده ایم. چنین مسلمانی به اموری صوری و پیش پا افتاده و به قول مذهبی ها، مستحبی بسیار کوشا و حساس است و به اصول کلی انسانیت و ناموس مذاهب توحیدی از جمله وحدانیت خداوند و حدود و ویژگی اش، جایگاه انسان و حدود و ثغورش، حرمت انسان، حقوق دیگران، آزادی انسان، عدالت و... کاملا بی تفاوت و گاه مخالف جلوه می کنند. این نوع مسلمان آنقدری که به ریش خود اهمیت می دهند به حقوق دیگران توجهی ندارند.

آب را نشسته و رو به قبله می خورند و در کنارش حقوق دیگران را هم به راحتی ضایع کرده و یا به خود حق می دهند که حق دیگران را از آن خود کنند و... متاسفانه این نوع تربیت اسلامی طی چند نسل، مسلمانانی را که درد اسلام دارند را هدف قرار داده و آنان را بلای جان اسلام و مسلمانی کرده است، و لذا ظواهر اسلامی اصل قرار گرفته و بواطن آن در محروم ترین حالت خود قرار دارند. آدم کشی از طریق چنین مسلمانانی مثل آب خوردن انجام می گیرد و باطل کردن حقوق دیگران از آن هم ساده تر. این در حالی است که فلسفه حضور ادیان توحیدی سوای از آشنایی انسان با مبدا و معاد و خالق، هدفی جز انسان زیستن ما در این دنیا ندارند و این ادیان آمده اند تا ما زندگی بهتری در کنار هم به عدل و انصاف داشته و دنیای ما را که حیوانی و مادی است، انسانی تر کنند ولی این تربیت نامناسب، ادیان مذکور و مدعیان آن را حامل خشونت و ظلم کرده و آن را به ضد خود تبدیل کرده و بدترین اعمال از ناحیه کسانی رخ می دهد که داعیه دین بیشتری دارند.

 

+   نوشته شده توسط سید مصطفی مصطفوی در 1:56 PM |  دوشنبه ششم مرداد 1393

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
«مخواب که آنان نخوابیده‌اند» نامه عبدالکریم سروش به مسعود پزشکیان تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۳ دریاب...
- یک نظز اضافه کرد در مشت بر دهان کوبیدن؟! دکتر پزشک...
Akbar Ganji @GanjiAkbar تقصیر پزشکیان است یا مشاورانش؟؟!!! کدامیک اشتباهات مهلک را بر عهده خوا...