حال و هوای سرد انتخاباتی که باید گرم شود

یکی از شاخصه های بارز ج.ا.ایران پس از سرنگونی سلطنت و استبداد پادشاهی تشکیل مجلسی در شان ملت ایران بود که به قول امام خمینی ره عصاره فضایل ملت و در راس امور کشور باشد. این بود که مجلس شورای اسلامی باید با مجلس شورای ملی سابق متفاوت می بود مجلس شورای ملی از مشخصه های آن این بود که نمایندگان حاضر در آن با هزار دوز کلک حاکمیت به این مجلس راه می یافتند و با دست اشاره بالاتر خود قیام و قعود می کردند اگرچه روزگاری هم وجود مدرس و... در همان مجلس شورای ملی طنین استبداد را می شکست و هماهنگی و قیام و قعود دادن رای آری یا نه به دستور شخص اول را بهم می زد ولی بر آیند چنین مجلسی هیچگاه مانعی در برابر قانون شکنی ، فراقانونی بودن ، خود رایی ها، خود محوری ها و... شخص اول مملکت و دیگر اطرافیانش نبود و همین مجلس بی اعتبار و نمایشی باعث شد که مردم ایران متوجه شوند که نقشی در حاکمیت کشور خود ندارند و تنها اراده ملوکانه شخص اول و اطرافیانش است که باعث می شود مطلبی در مجلس طرح شود یا نشود و اگر طرح شود به کجا انجامد، این بود که قیام مردم را به دنبال داشت و بساط اسبداد تکنفره حاکم و فساد ناشی از آن را برچید و حاکمیت قانون و در راس بودن مجلس و عصاره فضایل ملت شدن، شد وجه همت انقلابیون، لذا می بینیم که در مجالس بعد از انقلاب اسلامی مدرس های زیادی ظهور کردند، فریاد های بلندی شنیده شد.این روزها انتخابات مجلس نهم را داریم ولی اکنون دو روز از شروع تبلیغات انتخاباتی گذشته است و تبلیغات انتخاباتی چندانی در صحنه شهر تهران دیده نمی شود به چند پوستر از جبهه متحد اصولگرایی و چند تبلیغات مختصر از یک کاندیدا و مختصری تبلیغات انتخاباتی خانم سهیلا جلودار زاده و محجوب چیز دیگری در خیابان ها دیده نمی شود به نظر می رسد خیلی کند شروع کرده اند شاید برنامه هایی برای روزهای پایانی دارند وگرنه این که هوای انتخاباتی نیست. خیلی سرد و خاموش است. با این روند بگذرد یعنی دیگر تبلیغات انتخاباتی هیچ.
ملت ایران و نخبگان آن باید پاسدار آنچه باشند که با خون دل نسل انقلابی گذشته ما بدست آمد و باید جایگاه نمایندگی مردم ایران را حفظ کرد و آن را ر راس امور تا ابد بماقی نگهداشت باید عصاره های فضایل ملت را در آن دید نه وکیل الدوله ها و...

 مجلس نماد دمکراسی و مردم سالاری ماست که باید همچنان هم همین جا سمبل آن باشد. محمد آقای عباسی از دوستان جبهه sms طنز گونه ای برایم فرستاد که در این جا ذکرش می کنم تا به لطف این دوست delete نشود و یادم نرود: ای چشمه نور انشعاباتت کو؟ ای خانه ات آباد، خراباتت کو؟ در شهر نشانه ای ز تبلیغ تو نیست؟!! ای عشق ستاد انتخاباتت کو؟!!! 

+ نوشته شده در جمعه پنجم اسفند ۱۳۹۰ ساعت 23:57 شماره پست: 118

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در نظام برخاسته از قیام های اعترا...
وحید (اشتری) را از میانه های دهه هشتاد می شناسم. او طی سال ها می توانست به راحتی در ساختار قدرت سیاس...
- یک نظز اضافه کرد در انتخابات کیلویی چند؟! با چه رو...
آیا صندوق راه خیابان را می‌بندد؟ مجید شیعه علی در سه دهه گذشته بخشی از دموکراسی‌خواهان یک مسیر تح...