ماه مهر و ماه محبت - ماه تعلیم و معلم - دانش و دانش آموز

امسال ماه مهر را باز دوباره به امید پیشرفت کشور از طریق دانش و دانش آموزانش آغاز کردیم و به واقع این یک عید بزرگ برای خانواده هاست زیرا یک زمستان سخت (تعطیلات تابستانی) در قبل از آن داریم که بسیاری از مشکلات عدیده را خانواده ها باید تحمل نمایند تا خود را برای مهر آماده نمایند مشکلات ثبت نام بچه ها که واقعا پیر خانواده ها را در می آورد و هنگامی این کار تمام می شود انگار کوهی از مشکل و استرس از دوش انسان برداشته می شود و هزاران مشکل دیگر که با آمدن مهر قاعدتا به پایان رسیده و بچه ها روانه درس و مدرسه می شوند و خانواده ها مزد زحمات خود را از همین روانه شدن ها می گیرند. ماه مهر ماه شروعی دیگر است که ۹ ماه تلاش را در جلوی خود دارد تا باز روز از نو و روزی از نو.

مهر بهار علم است همچنان که فروردین بهار طبیعت و اول مهر عید دانش است همانگونه که اول فروردین عید طبیعت. لذا این عید را خدمت همه رهروان راه دانش و مدرسین گرامی تبریک می گویم.

خداوندا علم اصلی در دست توست ما را از آن بی نصیب مگردان - ما را در راه علم آموزی کمک و مساعدت نما. خداوندا قدم هایی که در راه کسب علم و دانش برداشته می شود را موفق و پیروز گردان و همه اهالی این جمع ناب را از گزند دشمنان - بدخواهان و حوادث دور دار. 

خدایا علم آموزی را تا آخر عمر قرین راه ما قرار ده و هموار توفیق این مهم را به همه ما عنایت فرما. خدایا بازماندگان از این راه را توفیق حضور در آن فراهم گردان. یا عالم  

 

+ نوشته شده در سه شنبه پنجم مهر ۱۳۹۰ ساعت 9:0 شماره پست: 103

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
نغمه‌ی شوم دولتِ در سایه، از دلِ خانه‌ی اشباح، در شبی دیجور و وانفسا غلامرضا علیزاده شنیده‌ام که ...
- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
چرا ۱۴۰۳، عجیب‌ترین انتخابات تاریخ ایران بود مصطفی فقیهی: عجیب‌ترین انتخابات در تاریخ ایران که پیروز...