پاکستان در سیطره جنایت پیشگان مسلمان، هزاره های مظلوم
  •  

15 دی 1399
Author :  
فریادهای مظلومانه در گلو مانده

قلبی از سنگ می خواهد، تا بتوان، از کنار بعضی اخبار بی تفاوت گذشت، این روزها باید مثل صخره های کوه بود، که در هجوم توفان های ظلم و جهل جاری، بر زمین آلوده به ظلم، نشکنی و متلاشی نشوی، تندبادهایی که بر مردم منطقه ما، با سرعتی باورنکردنی وزیدن دارد، از قافله ما هر روزه چون گرگ های درنده، رهزنی می کند، می بَرد، می دَرَد، و بر ناله مظلومان گرفتار نیز، نه از آسمان، و نه از زمین، فریاد رسی نیست. آنچه چندی بر مردم سمت غرب مرزهای ما، در سوریه و عراق رفت، سال هاست که به روندی جاری و بی پایان، بر زندگی مردمی تبدیل شده است، که در شرق مرزهای ما می زیند، دیگر این ظلم آشکار، بخشی از زندگی آنان شده است، این خبر را باید شنید، تا فیلم این جنایت را در ذهن خود ساخت، تا بتوان رنج آنان را درک کرد :

"صبح یک شنبه 14 دیماه 1399 تروریست های اسلامگرا، وارد معدن ذغالسنگی در منطقه ماچ در استان بلوچستان پاکستان شده، کارگران معدن را جمع کرده، افراد اقلیت نژادی، شیعه و پارسی زبان "هزاره[1] را از بین آنان جدا کرده، چشم ها و دست های آنان را بسته، همه را به رگبار گلوله می بندند، و گلوی نیمه جان شان را هم می بُرند، دست کم یازده نفر بدین صورت قتل عام شدند."

بله این اتفاق در همین کویته، درست در کنار مرزها ما، صورت گرفت، کشتار از کسانی که تنها جرم شان شیعه بودن است، آنان که در کنار کارگرانی دیگر، نان خود و اهل شان را از دل سیاهی سنگ ها بیرون می کشیدند، دست های پینه بسته اشان، صورت رنجور و زحمت کشیده اشان، التماس رحم و ترحم شان، ذکر شهادتین هنگام مرگ شان و... هیچ شرمی را بر پیشانی جنایت پیشگانی با ریش های بلند، سبیل های تراشیده، خوانندگان نماز های بلند تراویح، قاریان وقت و بی وقت قرآن، نمازگزاران صف های دراز نمازهای جمعه و جماعت، دستاربندان علوم الهی، ساجدین و راکعین شبانه روزها، سپید پوشان روز عید اضحی، قربان کنندگان عید قربان، طواف کنندگان گرد کعبه، ذکر گویان و تسبیح بدستان دایم و... ننشاند، آنانی که همه این اعمال بر قلب های از سنگ ساخته اشان، هیچ اثری از رحم، شفقت، رافت، مروت، انسانیت و... به وجود نیاورد.

قرآن، ذکر، اسلام، پیامبر، نماز، قربان، طواف، روزه، خذیث، سنت نبوی و... هیچ کدام نتوانست، برای آنان کمی انسانیت، مروت، رحم، شفقت، دوری از خشونت، حق دادن به خلق الله و... به ارمغان آورد، و خللی در ایده های دهشت بارشان وارد آورد، تا به همنوع و خلق خدا رحم داشته باشند، به او حق زیستن دهند، و در نکشتن انسان های غیر از خود، دچار تردید شان کند. 

در پیش چشم این جنایتکاران شقاوت پیشه، رنجی که بر صورت و دست های این کارگران معدن بود، هرگز دیده نشد، تا تاملی کنند، و دست از ظلم کشتار و جنایت خلق الله بردارند، واژه هایی مثل "رحمان" و "رحیم"، که ورد روزانه و شبانه آنان در نماز، و اذکار و جمعه و جماعت و قرائت قرآن بود، دعاهایی مثل "يَرْحَمْكُم اللّٰه" ها چنان در دل این ظلم پیشگان بی معنی بود، که بر طفلان و اهل بی پناه شده این کارگران، هرگز رحمی در دل شان ایجاد نکرد.

ویران باد بنیاد فکری اتان، لعنت بر تئوریزه کنندگان فقهی و دینی تان، که از قرآن خداوندی، و سنت محمدی ظلم بیرون می کشید، استبداد و خودخواهی استخراج می کنید، حرمت جان و مال و ناموس انسان را بر می دارید و... شکسته باد دستان ظالم تان، بریده باد زبان ذکر گوی تان، قطع باد دستان تامین کنندگان دلار و اسلحه تان، تف بر انسانیت، مروت و رحم تان، بندهای دل بیرحم تان پاره پاره باد.

اگر به خدا و اسلام ایمان دارید، در پاسخ به این آیه سوره تکویر در آن هنگامه سوال، چگونه پاسخ خواهید گفت، وقتی که ندا دهند "به کدامین گناه کشته شدند،" بِأَيِّ ذَنْبٍ قُتِلَتْ 9؟!!

اما تو ای دوست و برادر هزاره من، که این چنین مظلومان قتل عام شدی و می شوی، قسم به دست های پینه بسته ات، به خون جاری شده از گلویت، به چروک های بر پوست رنجور از کار سخت، نشسته ات؛ قسم بر قلب های مهربان تان، که جهت کسب لقمه نانی حلال، از دل سنگ های سیاه، و برای داشتن قوت لایموتی، جهت کودکان تان، راهی این معدن و یا قلتگاه شدید؛ قسم بر وحشت دائم تان از هیولاهای انسان نمای مدعی اجرای شریعت محمدی، که همواره بر بند بند دل پر مهرتان جاری بود، و نهایت هم این ترس و وحشت منطقی اتان، هرگز بی پایه و اساس نبود و نیست، چرا که گرگان شریعت پیشه را، هزاران بار بر اجساد هم نژادان و هم فکران خود دیده بودید، که با نعره مخوف "الله اکبر"، بر بدن مظلوم بسیاری از شما، جشن جهاد گرفتند، و شما هزاران هزار بار طعم دینداری این دینداران خالی از هر انسانیت، مروت و رحم و شفقت را چشیده اید؛

قسم بر فریادهای مظلومانه همدلان، هم نژادان، همدینان شما که هرگز فریاد رسی برایش نبود؛ قسم به دست های ناتوانی که بر آسمان ماند، و هیچگاه فریاد رسی از آن سو هم نیافت؛ به تو حق می دهم در این ترس و وحشت همیشگی؛ چرا که دنیای انسانی ما را، میان گرگ های مدعی خدا و شریعت رها کرده اند، تا خلق خدا را به جای گرگ های طبیعت، که نسل شان از سوی انسان بر زمین، در حال برکنده شدن است، بَدرند. این شیوه دیندارانِ در اقلیت است، که بر اسب راهوار "رعب" و ترس ما، سوار شوند و "نصر" یابند، تف بر این نصر و پیروزی.

آنان که تفکر خود را محور حق و حقانیت قرار داده، دیگران را به خط کش کج و پوسیده و ظلالت بار فکر خود کشیده، و به نام خدا، از انسان ظالمانه مال و جان و ناموس می ستانند، آنان که به نام اسلام و شریعت و دین محمدی، تمام شعارهای حقوق بشری، و ارزش های انسانی را به پوچ انگاشته، و بر محور ایدئولوژی مخوف خود، همه را طواف کننده و تسلیم می خواهند، و چون ماری وحشتناک و چنبره زده بر نام خدا و قرآن و شریعت محمدی، هر روز نیش های زهرآلودشان خود را، بر بدن انسان های مظلوم و بی پشتوانه، فرو می کنند.

و صد البته شرم بر این مدعیان عدالت و انسانیت و اسلام باد، که جهان به نظاره این ظلم بزرگ نشسته است، و از قضا دوست و دشمن شما، این روزها در فکر صلح با چنان افعی های وحشی افتاده، که شهادتین را بر پارچه های سپید و سیاه نوشته، و انسان و انسانیت را ذیل آن، سیه روز می خواهند؛ تفکرشان به بردگی کشاننده، قلب هاشان مثل سنگ، وجودشان خالی از انسانیت، مروت و رحم است، از مقام انسان، تنها هیکلی دارند به دور از هرچه انسانیت؛ و حال آنکه دلارها و اسلحه ی اعراب و مسلمانان مُتِمَکّن در گوشه گوشه جهان، به سوی شان جاری، فتاوی مفتیان و روحانیون از خدا بی خبر، پشتوانه راه ننگین شان، تا به اصطلاح فقه محمدی! را که تنها خود دوستدار آنند، بر تمام مردم زمین تحمیل کنند، خالی باد زمین از چنین فقه و تفکری، مرده باد تمام انسان هایی که بر این نهج جهاد می کنند.

  

Click to enlarge image Hazara.jpg

اجساد معدن چیان شهید هزاره بر اتوبانی در کویته پاکستان به نشانه اعتراض

[1]هزاره‌ها سومین قوم از لحاظ جمعیت، در بین اقوام افغانستانند. اقلیت هزاره‌ها در پاکستان بیشتر در شهر کویته زندگی می‌کنند و عده‌ای از آن‌ها در ایران نیز هستند. سی درصد مردم افغان هزاره‌هایند و مناطق هزاره‌نشین را هزارستان می گویند. هزاره ها پارسی گو و زبان شان بعض لغات ترکی و مغولی نیز در خود دارد. بیشتر شیعه مذهبند؛ بسیاری از واژه های اوستایی نیز در این گویش موجود است. 

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 مصطفی مصطفوی

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظرات (11)

This comment was minimized by the moderator on the site

پاکستان؛ انفجار در مسجد شیعیانِ پیشاور بیش از ۲۵۰ کشته و زخمی به جا گذاشت Access to the commentsنظرها
یورونیوز : ۰۴/۰۳/۲۰۲۲ - ۱۵:۱۷
مسجد شیعیان در پیشاور پاکستان


انفجار روز جمعه در مسجد شیعیان پیشاور در پاکستان براساس آخرین آمار رسمی ارائه شده از سوی منابع آگاه بیش از ۲۵۰ کشته و زخمی به جا گذاشته است.

فرانس‌پرس با استناد به یک منبع بیمارستانی در پیشاور اعلام کرد که در جریان بمب گذاری انتحاری روز چمعه در یکی از مساجد شیعیان این شهرِ واقع در شمال غرب پاکستان دست کم ۵۶ نفر کشته و ۱۹۴ نفر زخمی شدند.

محمد عاصم خان، سخنگوی یکی از بیمارستان های شهر پیشاور با اعلام این آمار به خبرگزاری فرانسه یادآور شد که حال دست کم ۵۰ تن از مجروجان این حادثه وخیم گزارش شده است.

بنا به گزارش‌ رسانه‌های محلی و بین‌المللی انفجار دقایقی پیش از آغاز مراسم نماز جمعه در مسجد شیعیان پیشاور که در نزدیکی بازار تاریخی شهر واقع شده روی داده است.

گفته می شود که عمران خان، نخست وزیر پاکستان دستور تحقیق در مورد حادثه انفجار پیشاور را صادر کرده و به مسئولان کشورش دستور داد تا کمک های پزشکی فوری به مجروحان ارائه کنند.

به گفته یک شاهد عینی دو مهاجم در این حمله دست داشتند که که لباس سیاه بر تن داشته و پیش از انفجار به سمت ماموران پلیس در مقابل مسجد تیراندازی کردند.

به گفته رئیس پلیس پیشاور در جریان این تیراندازی یک مامور پلیس که مقابل مسجد نگهبانی می‌داد، جان باخت و یک مامور دیگر نیز به شدت مجروح شد.

شاهدان عینی همچنین اعلام کرده‌اند که پس از ورود دو فرد مهاجم به داخل مسجد صدای انفجار شنیده شده است. یکی دیگر از شاهدان گفته است فردی را دیده که «با تپانچه» در داخل مسجد آتش گشوده و «مردم را یکی یکی به کشتتن داده است.» وی می‌گوید که مهاجم پس از تیراندازی به سوس مردم خود را منفجر کرد.

در گزارش خبرنگار خبرگزاری فرانسه از محل به اجساد تکه تکه شده قربانیان در داخل مسجد اشاره و اعلام شده که که نیروهای امدادرسان و ساکنان محل بلافاصله پس از وقوع انفجار وارد مسجد شدند و مجروحان و قربانیان را به خارج از محل حادثه منتقل کردند..

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته ولی در روزهای اخیر طالبان پاکستان که به گروه تحریک طالبان شهرت دارند بارها عملیاتی را در این کشور انجام داده‌اند. گروه داعش خراسان نیز بارها حملاتی را علیه شیعیان پاکستان انجام داده است.

This comment was minimized by the moderator on the site

پاکستان ۱۲۰ نفر را به ظن مشارکت در قتل مدیر کارخانه به‌دلیل توهین به مقدسات، بازداشت کرد
نگارش از یورونیوز فارسی با استفاده از AP • به روز شده در: ۰۵/۱۲/۲۰۲۱ - ۱۲:۳۷
عمران خان، نخست وزیر پاکستان با تضمین جریان پیگرد موثر قضایی در پرونده قتل مدیر سریلانکایی یک کارخانه، اعلام کرد که بیش از صد نفر به ظن دست داشتن در این «جنایت وحشتناک» بازداشت شده‌اند. قرار است نخست وزیر پاکستان امروز یکشنبه با رئیس جمهوری سریلانکا درباره این قتل گفت‌و‌گو کند.
رسانه‌های پاکستان روز جمعه از قتل فجیع پریانتا کومارا، مدیر یک کارخانه در شهر سیالکوت ایالت پنجاب خبر دادند. بنابر گزارش‌ها کارکنان این کارخانه مدیر بودایی را به‌دلیل پاره کردن یک پوستر حاوی آیات قرآن به باد کتک گرفتند و پیکر نیمه جان او را زنده‌ زنده به آتش کشیدند.
عمران خان نیمه شب شنبه در یک پیام توییتری نوشت: «این یک اشتباه نبوده بلکه جنایت وحشتناکی رخ داده است.»
بازرسان حقوق بشر سازمان ملل: پاکستان حکم اعدام متهم به کفرگویی را لغو کند
پرونده «کفرگویی» در پاکستان؛ هلند با اقامت وکیل آسیه بی‌بی موافقت کرد
زن پاکستانی متهم به کفر گویی آزاد شد
به گفته مقام‌های پلیس ایالت پنجاب تاکنون دست‌کم ۱۲۰ مظنون به مشارکت در ارتکاب این قتل بازداشت شده‌اند و پیگرد کیفری تا زمان شناسایی تمام عاملان جنایت ادامه خواهد یافت. دست‌کم ۱۳ نفر از بازداشت‌شدگان به جرم مشارکت در قتل تفهیم اتهام شده‌اند.
پاکستان یکی از مذهبی‌ترین و محافظه‌کارترین کشورهای اسلامی به شمار می‌رود. تکفیر و قتل اقلیت‌های دینی به بهنانه توهین به مقدسات اسلامی در این کشور پرسابقه است. ماجرای صدور حکم اعدام علیه آسیه بی‌بی، شهروند مسیحی پاکستانی از سوی دادگاه‌های این کشور، جنجالی‌ترین مورد از این دست در سال‌های اخیر به شمار می‌رود.

This comment was minimized by the moderator on the site

بعضی از بازتاب ها به سفر هیات طالبان به تهران :
حسین دهباشى @majazestan 13h
اگر #طالبان واقعیتی است در افغانستان که نمی‌شود نادیده گرفت، اسرائیل هم واقعیتی است در خاورمیانه که عضو س. ملل نیز هست. و قطعا وحوش طالبان بسیار بیش‌تر از صهیونیست‌ها آدم کشته و شکنجه و آواره کرده‌اند. اگر با اشغالگران فلسطین آشتی نمی‌کنید ‐شما را به خدا‐ با طالبان هم روبوسی نکنید


وحید هِرُوآبادی @vahidhdi 15h
اگر شما هم مثل من بغض کردید و با غم عالم در دل این اخبار حضور #طالبان_وحشی در ایران را دیدید، بنویسید، ولو یک جمله، بگذارید همه بدانند #ایران_جای_طالبان_نیست


سيّدعطاءالله مهاجرانىFlag of Iran @MohajeraniSayed 16h
آمريكا اگر با طالبان مذاكره كند، بلكه خط مشى مذاكره دولت افغانستان و طالبان را طراحى كند، خوب است!
پاكستان اگر با طالبان مذاكره كند، اين هم خوب است!
دولت افغانستان اگر با طالبان مذاكره كند، قابل قبول است.
اما اگر ايران با طالبان مذاكره كند، آن هم با هماهنگى دولت افغانستان بد است!

Mortəza Ehsani Bokharaee @MEhsaniB 16h
سخنان یکی از رهبران جنبش اصیل طالبان که می‌گوید مجوس(نامی که او برای اشاره به ایران به کار می‌برد) بر ما مسلط شده‌ و ما باید در مبارزه با آنها مصمم باشیم و دیوار کنسولگری ایران را چپه کنیم. البته کنار آن چهارتا فحش هم به هزاره‌ها داد که فدای سرتان.

saeedmaaleki⁦⁦ @saeedmaaleki 23h
حاضرند برای و با نام منافع ملی با امثال #طالبان مذاکره هم بکنند! لابد لازم باشد با شیطان هم پای‌ میز مذاکره می روند! اما نام #آمریکا که می آید...!
ما را چه فرض کرده اید؟! کجای اصول #انقلاب با طالبان کنار می آید که آمریکایی ها آنجا جا نمی‌شوند؟! چرا تکلیف #مردم را روشن نمی کتید؟!

فعال منتقد ، @EbHFL9CLFaaK3t8 19h
باز خوبه سیلی و زلزله ای چیزی نمیاد ، که فردا منتظر باشیم اعضای #طالبان به عنوان جهادی بیان کمکمون،

یاسر عرب @yaserarabshaban 20h
ولی خیلی متاثر از شیب تایم‌لاین نشویم. هیچ وقت برای گفتگو و مذاکره، دیر نیست! این مرام علی (ع) است. حتی با خوارج و تا لحظه‌ی آخر...
#طالبان

Ehsan Aghajani97Flag of Iran @ehsanaghajani97 Jan 26
این برادری با "مُلا برادر" بسیار قدیمی است.
(#طالبان)

Ammar Maleki-عمار ملکی @AmmarMaleki · 23h
اگر ائتلاف جهانی، داعش را از بین نبرده بود، امروز در تهران خامنه‌ای و ظریف میزبان ابوبکر البغدادی بودند!
بقول یکی از نمایندگان مشنگ* مجلس، برادران جهادی شیعی و سنی، علیرغم اختلافات بر سر زید و عمر، مشترکات زیادی برای همکاری دارند!
*"مشنگ" مخفف "منتخب شورای نگهبان" است
#طالبان

روزنامه همشهری @hamshahrinews · Jan 26
سخنگوی وزارت خارجه: هیات سیاسی #طالبان به ریاست ملا عبدالغنی برادر، امروز وارد تهران شد | هیات سیاسی طالبان دیدارهایی را با مقامات مسئول کشورمان از جمله وزیرخارجه و نماینده ویژه ایران در امور افغانستان در خصوص روند صلح در افغانستان و مسائل مرتبط خواهند داشت

Saleh tasbihi | صالح تسبیحی @SalehTasbihi · Jan 26
تهران هم مانند دوحه و واشنگتن، شد قدمگاه یکی از تندخوترین گروه های مذهبی نظامی که تاریخ به خودش دیده. #طالبان با بمب و تیغه و خشونت و خون، خودشان را به جهان تحمیل کردند. اما صلحجو ترین جماعات اهل سنتِ وطنی هنوز، از داشتن مسجدی ازآنِ خود در پایتخت محروم، و مولوی شان نیم محصور است

عبدالله نصرانی @battleOfsadness · Jan 26
کاش یه نفر از نظام بپرسه که چه طور #طالبان رو به عنوان واقعیت افغانستان میشه به رسمیت شناخت و حتی میشه اون رو #جنبش_اصیل_منطقه تلقی کرد
ولی #اسرائیل رو حتی به قیمت به یغما رفتن کل کشور نمیشه به رسمیت شناخت؟!؟!

Behnam Gholipour @beehnam · Jan 26
محمدجواد ظریف ساعاتی بعد از اعلام ورود هیات #طالبان به تهران، راهی مسکو شد.
این هیات از قرار معلوم با یک پرواز رجیستر نشده به ایران سفر کرده و حالا که ظریف در تهران نیست، معلوم است که طرف مذاکره آنها چه نهادیست؛ سپاه پاسداران

seyed abbas ahmadi @abbasah51470954 Jan 26
ملّت اینها را فرستادند ... با #طالبان بجنگند یک روز دیدیم طالبان را به تهران آورده‌اند و به آنها می‌گیوند #جریان_اصیل. خدا به داد برسد اینها را فرستادیم #عراق و #سوریه با #داعش بجنگند، احتمالا در آینده باید منتظر حرم مطهر #ابوبکر_البغدادی در تهران باشیم.

هوشیار @Hooshyaram · Jan 26
بالاخره #طالبان به پایگاه اصلی خود بازگشت!
#جمهوری_اسلامی

mohammad hassan @mhgolrokhian39 · 18h
Replying to @saeedmaaleki
اگر #طالبان اینقدر اصیل و شریف است پس باید قدردان ،بانی و موسس آنها یعنی عربستان و #آمریکا بود!!!

لیلیث بعد از ادم @shelmaaaaaan · 2h
یعنی ورود #واکسن امریکایی و انگلیسی از ورود #طالبان به ایران خطرناک تر بود!!؟


Shima Bhd @shima_bhd · 14h
گرچه ايران با آمريكا و اتحاديه اروپا نتونسته مذاكره كنه ولى خوب با #طالبان ميتونه...!
فقط از الان به فكر باشيم با رفقاى افغانستانى كه به كجا پناهنده شيم...

(Follow=Back) سه هیچ @se_hich · 19h
نماینده #طالبان رو دعوت کردین، نماینده داعش رو هم دعوت میکردین یه وخ ناراحت نشن:)))

پگاهان @Pegahan__ · Jan 27
نتیجه هرگونه همکاری و کمک به 'جنبش اصیل منطقه'! یعنی شریک بودن در ریختن خون مردم بیگناهی که در افغانستان و دیگر نقاط دنیا توسط این گروه تروریستی انجام میشود.
وای بر شما که با طالبان دشمن مشترک دارید. "عقل و دانش" دشمن مشترک شماست.
#جاعش
#طالبان

maryam Habibollahzad @maryamhabibzade · 18h
از خواهر و برادر افغانستانی که می پرسی چرا مهاجرت کردی دو تا دلیل میگن: اول #طالبان دوم بیکاری و فقر
مگه گروه تروریستی نبودن، چی شد عزیز شدن؟
یا ما ارزشهامون عوض شد خودمون نفهمیدیم
#ایران_جای_طالبان_نیست

Fateh_Nobandegani @FNobandegani · Jan 27
تو متن اخبار اومده
«بنا بر گزارش‌ها،این سفر به دعوت وزارت خارجه ایران انجام شده و قرار است در این دیدارها در مورد وضعیت مهاجران افغان و روند صلح در افغانستان گفت‌وگو شود»
یعنی با کسایی که ذات کشت و کشتار و جنگ هستن، می خوان در مورد صلح صحبت کنن
جدا از محکوم بودن این دعوت
#طالبان

⁦Black medium square⁩ایمان @ImanYari · 14h
آها راستی #تف تو ذات اونی که #طالبان رو دعوت کرد واسه مذاکره.
حالا بگذریم که از قدیم گفتن کبوتر با کبوتر، باز با باز.

Amirhossein @AmirhosseinFir5 · Jan 27
شما مهمان ما نیستید، شما قاتل براداران و خواهران مایید.
#طالبان

Rabia Sadat @realRabiaSadat · Jan 22
شب گذشته در حمله #طالبان بر یک پاسگاه پولیس در ولسوالی #خاشرود #نیمروز، شش سرباز پولیس جان باختند و سه تن دیگر زخم برداشته اند.
#رابعه_سادات

Freedom Messenger @freedommesenger · 14h
سفر #طالبان به #تهران برای چیست؟
درحالی که #ظریف می‌گوید طالبان را گروه #تروریستی می‌داند، یک هیات رسمی از طالبان وارد تهران شد!
مذاکره رژیم با طالبان بر سرچیست؟
چگونه باور کنیم که رژیم با طالبان برای صلح و ثبات در #افغانستان مذاکره میکند؟
هدف رژیم از این نمایش چیست؟

سیداحمد حق‌نگار @haghnegar · Jan 26
تَرِه به تخمش می‌ره
#طالبان به جمهوری اسلامی
#پیوند_تروریستها

דייויד @pr_davood · Jan 26
البته شماها کارشناس ارشد مطالعات خاورمیانه هستید و سال‌ها درباره افغانستان و پاکستان پژوهش داشتید و چند سالی هم به عنوان رایزن فرهنگی ایران در اون‌جا بودید و چندتا عکس هم با شهید احمدشاه و ملاعمر دارید و واسه همین خیلی ریلکس درباره موضوع حساس تعامل با #طالبان اظهار نظر میکنید.

Pooyan Moghaddassi | پویان مقدسی @PooyanMoghadasi · Jan 27
به نظر می‌آید #جمهوری_اسلامی و #طالبان پس از مدت‌ها هم‌خانگی و هم‌خوابگی مخفی و زیرزمینی، قصد دارند پیوندشان را علنی کنند؛ و شک نداشته باشید که شاهد این عقد میمون و آسمانی هم دولت فخیمه‌ی آمریکا ست.
خاورمیانه‌ی خونین، تبریک عرض می‌کنم!

Mahdi @MahdiMudabber · Jan 26
انفجار، ترور و انتحار در کابل؛ مهمانی در تهران و اسلام‌آباد
#طالبان

HusseiN @Hoo_Say_No · 7h
بالا بروید و پایین بیایید، #طالبان نه حکومتی مستقر است و نه حتی گروهی سیاسی، #تروریست است و تروریست نه با هیچ آب مقدسی تطهیر می شود و نه با هیچ سیاستی توجیه!

parvaneh bandpey @paripariam · Jan 27
اون همه خبرنگار، دور ِ سخنگوی وزارت خارجه حلقه زدن اما هیچ کدوم‌شون ازش نپرسیدن #طالبان در #تهران چه میکنه؟! طالبان و #صلح چه متناقض مزخرفیه دیگه؟ گروهی تروریستی که هنوز جایگاهی هم در دولت افغانستان ندارند، چرا باید این‌ جور مورد استقبال حاکمیت و دولت قرار بگیرند؟!

فرانسیس آندروود @f_underwood__ · Jan 26
یک گروه تروریستی بنام #طالبان بصورت رسمی وارد خاک ایران میشود تا بصورت رسمی دیداری با سران مملکت داشته باشد ...
ایران هم با این دعوت و این دیدار در تمامی عملیات های تروریستی و ریختن خون چندین هزار آدم بیگناه شریک است ...

بی‌نام @binam1418 · 1h
در #تهران با اینها در حال مذاکره هستند... چون دشمن مشترک دارند!
#طالبان

علی مصلحی @moslehiali · Jan 27
من #محمود_صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران هستم، گروه #طالبان چند ساعت پیش وارد #مزار_شریف شدند. خبر فوری، فوری. مزار شریف به دست طالبان سقوط کرد، عده‌ای از افراد طالبان در محوطه کنسولگری دیده می‌شوند به من بگویید که چه وظیفه‌ای ...

Mohsendalili @Mohsendalili · Jan 26
مگه #طالبان آدم بَده قصه نبود؟!!!

سیدسهند شریف‌زاده @shrfzdh · Jan 27
صلح با طالبان صلح با تحجر و بدی ها است
نکن ظریف! نکن! حداقل تو نکن!
#طالبان

radbeh @radbeh1978 · 19h
توافق با #طالبان جز ننگ هیچ نیست حالا خود دانید

Amirhosein Elyasi @AmirH_elyasi · Jan 26
دعوت از نماينده های سیاسی(!) طالبان واسه القاعده قفله هنوز....!!!
میخوام بگم اینا خیلی گنگشون بالاست Face with tears of joyFace with tears of joyFace with tears of joy
فقط نمیفهمم با چه رویی ادعای مبارزه با تروريست میکنن
#جان_پدر_کجاستی
#طالبان
#تروریست

Freedom Messenger @freedommesenger · Jan 27
احمد نادری، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در مصاحبه‌ای با «‌تهران‌تایمز» گفت: «در شرایط فعلی ، رابطه ما با طالبان بر اصل «دشمن دشمن من، دوست من است» قرار دارد. ما و #طالبان دشمن مشترکی داریم و آن #ایالات_متحده است.»
Black small squareچرا فقط دشمن مشترک!؟ شما وجه مشترک های زیادی دارید با هم
#ایران

matador @matador_khaste · Jan 26
یه جوری توییت میزنید که #طالبان اومدن تهران انگار چیز عجیب و جدیدی هست. اینا همیشه بودن فقط حالا علنی شده.
به دنیای بعد از ترامپ خوش آمدید

janali rezaei @janalirezaei · 18h
شمخانی: در ملاقات امروز با هیئت سیاسی طالبان، رهبران این گروه را در مبارزه با آمریکا مصمم دیدم. کسی که سیزده سال در گوانتانامو زیر شکنجه‌های آنان بوده، مبارزه با آمریکا در منطقه را کنار نگذاشته است.
تصور کنید دولت افغانستان با مجاهدین خلق
علنا جلسه برگزار کند.
#طالبان

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

muhammadaminbay @muhammadaminbay Jan 8
زنان #هزاره چشمانشان را بستند، درست مثل شوهرانشان در 5 شب گذشته، و منتظر ذبح شدن ماندند.
چرا این عکسها دنیا را تکان نمی دهد؟
#HazaraShiasWantJustice


فرید مدرسی @faridmodaresi Jan 8
وقتی می‌گوییم گرایشی از #وهابیت و سلفی‌گری خون‌آشام است؛ ما را به شیعه‌گری متهم می‌کنید! حقوق بشر فراموش شده؛ چراکه سعودی پول دارد و خرج می‌کند؟!
"کشتار کارگران هزاره در پاکستان" ددمنشی است و "همه مردان خانواده ما کشته شدند" نماد #تروریست_فرقه‌ای است.
انسانیت در سیاست گم شده!

samira Qazizada @samiraqzizada 17h
Replying to @Atiqullahnayib and @NegarMzari
با شما موافق استم.هزاره سني هم همي وضعيت ره داره چي در زمان تره كي و چي در زمان هاي قبلش و چي در زمان كرزي و حالي غني.
قتل ها و ترور ها و حذف ماها جزو برنامه هايشان بوده.مه ادم نژاد پرست و قوم گرايي نيستم اما حذف شدن خوده قبول ندارم.
يادم است مادرم از قريه شان قصه ميكد
ميگفت كي از قريه ما جوانايي كه به يك مشكل به دانشگاه راه پيدا كده بودند براي تحصيل (در زمان تره كي) اينهاره (دانشجوهاي هزاره سني)ره جدا كده و يك جاي جمع كده و د زير يك تپه همو تپه سرشان چپه كده.كشتار و گور دسته جمعي


وحید هِرُوآبادی @vahidhdi 23h
خبرگزاری رسمی حوزه با توجه به کشتار شیعیان هزاره در پاکستان تیتر زده: «اگر کسی می‌خواهد کربلا را ببیند خانواده من را ببیند» منظور فقط خبرگزاری حوزه می‌تواند اینطوری تیتر بزند یا ما هم می‌توانیم بگوییم برای دیدن کربلا چه مصادیقی از رفتارهای معاصر را می‌شود دید؟


DID Press Agency @didpress_agency Jan 9
قتل عام معدنکاران هزاره؛ جنازه‌ها امروز دفن می‌شود
گزارش‌ها از پاکستان حاکی است که پس از شش روز اعتراض و تحصن جامعه هزاره در پیوند به کشتار ۱...
#قتل_عام #معدنکاران #هزاره


Khaleq Ebrahimi @khaliqebrahimi Jan 3
گروه ناشناس ۱۱کارگر معدن هزاره را در مربوطات شهر کویته بلوچستان کشته‌اند. پنج تن قربانیان از یک خانواده‌اند. مردم در اعتراض بر این کشتار هدفمند شاهراه "بای‌پاس" (چمن-کویته-کراچی) را بسته‌ کرده و روی سرک نشسته‌اند. مردم هزاره در این شهر بارها مورد حملات هدفمند قرار گرفته‌اند.


Nazanin Watandost @n_watandost Jan 6
نخست وزیر پاکستان کشتار معدن کاران #هزاره را سفاکانه خوانده و گفته درد و رنج آنها را درک می کند و برای جلوگیری از چنین رویدادها، گام های را بر میدارند و از آنها نیز خواسته عزیزان خود را به خاک بسپارند تا به آرامش برسند و وعده داده است که به ملاقات خانواده های قربانیان میرود.

Mortəza Ehsani Bokharaee @MEhsaniB Jan 8
زنده‌یاد زاهدی از مجاهدین معروف هزاره می‌گفت:«در زمان جهاد تانک شوروی از وسط سینه ما رد میشد و ما فریاد می‌زدیم:"مرگ بر آمریکا!"»
آن کسی که دست به جنایت زده و کشتار کرده اسم و رسمش معلوم و معروف است و با افتخار میگوید:«من کَردم»، اما عزیزان انگلیس و هند و روسیه را مقصر میکشند.


Reza Jafari @RezaJaf53048074 Jan 4
در جواب آقای بودا
کشتار هزاره ها از زمان عبدرحمان شروع شده بود و بیشتر انگلیسی ها نقش داشتند تا ولایت فقیه،
این کشتارها علیهی هزاره ها بیشتر در بین سیاسیون پشتون است و در بین مردم پشتون هم فرهنگ شده است،
از ولایت فقیه دفاع نمی کنم اما بی راه کشاندن موضوع هم درست نیست.


Jalil Tajlil @jaliltajlil
ادامه تحصن واعتراض هزاره های کویته در پی کشتار بیرحمانه این مردم وبالخصوص کارگران معدن سبب شد که شاهراه کراچی-چمن به روی ترافیک بسته شود. هزاره ها از چند سال بدینسو همواره هدف تروریستان بوده و کشتار بیرحمانه از این مردم راه انداخته است.
#هزاره
#Hazarakillings
#Hazara


Dr. Sadeq Mudaber @DrSadeqMudaber Jan 3
كشتار سيستماتيك #هزاره ها در #پاكستان قابل عفو نيست، اقليت هاي ديني، مذهبي و قومي در پاكستان همواره قرباني خشونت شده اند، قتل ١١ تن كارگر معدن ذغال در كويته پاكستان را شديدا محكوم ميكنم و از حكومت پاكستان ميخواهم تا عاملين اين كشتار را هر چه زودتر محكمه نمايد.yozar @Yozar1368 · Jan 4
#کارگرمعدن
ت سالگرد سلیمانی فیلمی از ابراز تاسفش بخاطر مرگ طالبان توسط امریکاییها پخش میشه و طالبان هموطنان هزاره ام را ب رگبار میبندن
ظریف فاطمیون را سربازان عقیدتی میخواند و سوری ها هم قاتلین کودکانشان را سلیمانی و فاطمیون و... میدانند
خود کرده را تدبیر نیست بازیچه کشتاریم http://twitter.com/Alirezaa_ahmad


کارگر معدن @theniceworker Jan 4
در نزد این ها هر هزاره ای که منتقد اینها باشد بطور اتوماتیک مزدور ایران است. تاکتیکی که از عبدالرحمن تا طالبان و حکومت غنی بر ضد هزاره ها استفاده شده. هر هزاره ای که قصد اظهار نظر داشته باشه اول باید به اینها ثابت کنه مزدور ایران نیست و رضایت اینها را کسب کند


Golnar _Jafari @yekta_jaf Jan 4
-در ویدیوهایی که از محل کشف پیکرها در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، نشان می‌دهد که دستان قربانیان به‌هم بسته شده و بدن‌های متلاشی‌شده‌ی شان در کف اتاق قرار گرفته است.
مسئولیت این کشتار را شاخه‌ی پاکستانی گروه داعش به عهده گرفته است.


آرمانی باش @armanibash jan 4
صدا و سیمای حکومت زمینه ساز ظهور حتی یک کلام هم از کشتار هزاره ها در پاکستان نگفت
از آن طرف مجلس دولت را برای تامین مواد اولیه مردم غزه و یمن مکلف کرده
از طرفی در برگزاری مجلس عزای حضرت زهراعلیهاسلام مانع ایجاد می‌کنه
بازم بگید این حکومت شیعه است؟
#وحدت_شکنم
#ShiaHazaraGenocide


Hosnia Aman Nazari ( حامی ولایت جاغوری و بهسود) @AmanHosnia Jan 7
مارتین لوتر کینگ "مرگ تو درست از لحظه ای آغاز می شود که در برابر آنچه مهم است سکوت می کنی."
#فاجعه_کویته
#کشتار_هزاره


Ali Folladwand @FolladwandAli Jan 4
Replying to @FolladwandAli @shariati1985 and @Uruzganigirl
مثلأ؛ هزاره‌ها در زمان طالبان بجای این که علمی و عقلانی فکر کنند. پول را صرف سلاح و ابزار جنگی کنند، صرف نذر، دعا و ختم قرآن برای شکست طالبان می‌نمودند.
هنوز هم این روحیه وجود دارد که از ابوالفضل و امام زمان کمک می‌طلبند.
اگر اینها کمک کردنی بودند باید در این چندصد سال میکردند.


Hasan Moa @ghjfyibg Jan 7 Replying to
@HosseinMadadiH @eightchbebe and @Rollo44840497
اتفاقا من به دولت شما کار ندارم و مشکلم با رفتارهای شما با اتفاقات مشابه در ایران و خارج از ایران برای هموطنانتان هست .هر اتفاقی بیفته تا یک ماه مانور تبلیغاتی علیه ایران و ایرانی دارید و انگ فاشیست و نژادپرست میزنید اما اگر اتفاقی در ترکیه یا پاکستان یا کمپ های پناهنده های اروپا بیفته خیلی زیر پوستی بیخیال می‌شید نمونه اش کشتار معدنچی های افغان در پاکستان چند نفر در همین توییتر ازش گفتن یا رفتارهای ترک ها با افغان ها و حق خوری و شکنجه و ندادن حق کارگران افغان در اونجا یا شکنجه هزاره ها در ترکیه توسط ترک ها یا هموطنان خودتان اصلا صدایی در نمیاد

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

abdul hamid Etemadi @Etemadi78
·16h
گفته می‌شود هزاره‌های کویته که بخاطر کشته شدن یازده معدنکار #هزاره شش روز در تحصن بودند، با پذیرش خواسته‌های شان از طرف حکومت مرکزی پاکستان، تحصن آنان پایان یافته و قرار است اجساد یازده معدنکار هزاره بخاک سپرده شوند. درود به مقاومت و ایستادگی تان!
#HazaraLivesMatter
#Pakistan

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

Laila Frogh Mohammadi @laila_mohammadi
· Jan 5
معصومه خواهر و از وابستگان ۱۱نفر هزاره کارگر معدن زغال سنگ تیر باران شده در پاکستان می‌گوید؛ هیچ مردی در خانواده ما برای تدفین جنازه باقی نمانده است!
مگر غم انگیزتر و دردناک‌تر از این داریمShakor Nazari @shakor_nazari
· 17h
مشتاق‌حسین نام داشت و دانشجو بود. برای تأمین هزینه تحصیل و مخارج خانواده مجبور بود در معدن ذغال‌سنگ کار کند. درندگان گلوی او و ده همکار او را بریدند.
فیسبوک حسین زاهدی
#کارگرمعدن

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

هزاره ها مورد کشتار و تحقیر سیستماتیک
برای نجات از کشتار هدفمند و تحقیر شدن هدفمند نیاز به پلان هدفمند و عملکرد هدفمند است!
هزاره ها در افغانستان از دیر زمانیست که مورد کشتار و تحقیر هدفمند قرار دارند.
هزاره ها باید درک کنند که در افغانستان وخدت ملی، قهرمان ملی، شهید وحدت ملی، بابای ملی اصطلاحات مسخ شده، پوچ و بی مفهوم است و همگان می دانند که اینگونه اصطلاحات مسخره است و فقط به دهان نمی آورند، البته مسعود برای بخش از تاجیک ها، مزاری برای بخش از هزاره ها ملا عمر برای بخش از پشتونها و دوستم برای بخش از اوزبیک ها قابل قبول هستند و به هیچ عنوان چهره های بین القومی نیستند.
هزاره ها باید بپذیرند که مورد کشتار و تحقیر سیستماتیک قرار دارند طالب و داعش تنها یکی از وسیله ها برای قتل عام هزاره ها است و در حقیقت نابودی هزاره ها بسیار یک پلان پیچیده و بالا تر از طالب و داعش است و پشت افسانه وحدت ملی که اصلاً وجود ندارد نگردند و خود دست به کار شوند و هزینه کشتار و تحقیر را بلند ببرند و اگر کشته می شوند جرأت کشتن را پیدا کنند و به جای ناله و ماتم و دلخوشی به پیام های مسخره آمیز و تحقیر آمیز تکراری تسلیت، به فکر کشتن و انتقام گرفتن از دشمن باشند و هنگام که تحقیر می شوند به جای دشنام دادن به فکر تحقیر کردن باشند.
تا زمانی که هزاره ها هزینه کشتن و تحقیر شدن را بالا نبرند ، به تکرار کشته و تحقیر می شوند چون افغانستان یک کشور قومی است و جنایتکاران پوشش قومی دارند.
گریه و ماتم داری و یا دشنام دادن به این و آن راه برای نجات هزاره ها نیست و هزاره ها برای نجات خود از وضعیت موجود باید هزینه کنند و تاوان بپردازند تا قامت راست کنند و دیگران بپذیرند و تجربه در عمل ثابت کرد که چسپیدن به دیگران خوشباوری بوده است.
حسن علی عدالت

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

مردان مسلح در بلوچستان پاکستان روز یکشنبه به سمت گروهی از کارگران معدن ذغال سنگ که همگی شیعه هزاره بودند آتش گشودند و ۱۱ نفر را از پای درآوردند.
این حمله در معدن ذغال سنگ مچه در ۵۰ کیلومتری شهر کویته روی داد. به گفته یک مقام امنیتی پاکستان ۵ نفر از کارگران در دم کشته شدند و ۶ تن دیگر در راه بیمارستان جان خود را از دست دادند.
این مقام همچنین گفته است که مهاجمان افراد شیعه را شناسایی و آنها را از سایر کارگران جدا کردند و سپس به سمت آنها آتش گشودند.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته اما معمولا گروه سنی افراطی جهنگوی چنین حملاتی را علیه شیعیان انجام می‌دهد.
منطقه بلوچستان پاکستان صحنه حملات متعدد گروه‌های جدایی‌طلب است، با این وجود این گروه‌ها تا کنون هیچ حمله‌ای علیه اقلیت شیعه انجام نداده‌اند.
نیروهای امنیتی پاکستان عملیات شناسایی و دستگیری مهاجمان را در منطقه کوهستانی اطراف محل حادثه آغاز کرده‌اند.

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

برخی توئیت ها در این رابطه :

Mortəza Ehsani Bokharaee @MEhsaniB
در معدنی در شهر کویته پاکستان، نیروهای موسوم به داعش یازده تن هزاره‌ را از سایر کارگران جدا کرده، پیراهنهایشان را در آورده، دستانشان را بسته، و سپس به رگبار گلوله بسته‌اند. سزای جرم هزاره بودن هر روز سنگین‌تر و سخت‌تر می‌شود.


Dr. Sadeq Mudaber @DrSadeqMudaber
كشتار سيستماتيك #هزاره ها در #پاكستان قابل عفو نيست، اقليت هاي ديني، مذهبي و قومي در پاكستان همواره قرباني خشونت شده اند، قتل ١١ تن كارگر معدن ذغال در كويته پاكستان را شديدا محكوم ميكنم و از حكومت پاكستان ميخواهم تا عاملين اين كشتار را هر چه زودتر محكمه نمايد.نوروز علی @nawrozali1378
دیروز در معادن کویته بعد از گلچین کردن 12 نفر هموطن هزاره آنها را به گلوله بستند و کشتند. اف بر این همه بی زحمی. اف بر دولت پاکستان با این همه حمایت از تروریست. غمی مهاجرت کم بود این غم هم اضافه شد.


Alireza @Alirezaa_ahmadi
۱۱ نفر #کارگر_معدن‌ را در پاکستان از دیگر کارگران جدا کردند، دست و پایشان را بستند و به رگبار بسته اند!
یازده نا‌ن آور را، یازده پدر، برادر و همسر را.
این حجم از کینه برای چه بوده؟ چرا به دیگر کارگران کاری نداشتند؟
خیلی ساده، چون تنها این یازده نفر #هزاره بودند و دیگران نه!تحولات منطقه @TMantaghe_Fa
تصاویر منتشر شده از رسانه داعش از جنایت شب گذشته وحوش این گروه تروریستی در منطقه بولان در ایالت بلوچستان واقع در جنوب غربی پاکستان
در این جنایت در شهر کویته پاکستان داعشیان ۱۱ تن از کارگران شیعه مذهب معدن ذغال سنگ اهل شهر هزاره که در حال استراحت بودند را با دستان بسته سر بریدندReza Jafari @RezaJaf53048074
در #پاکستان هم پشتونها قاتلان مردم هزاره هستند،
قتل‌عام هزاره ها بعد از عبدرحمان در بین پشتون های قاتل یک فرهنگ و نهادینه شده است،
جهان اگر ارزش برای انسانیت قائل هستند دولت هزارستان در بامیان را برای حفظ جان میلیونها انسان هزاره به رسمیت بشناسند.خانم منزل @khanoomeManzel
۱۱ شیعه هزاره در #پاکستان با دسته بسته سر بریده شدن که یادمون نره تاریخ مظلومیت شیعه هنوز ادامه داره!!Mr Sunshine @MR_Sunshine_004
تنها خبری که من شنیدم تو شبکه خبر این بود که
((یازده نفر در حمله داعش به معدنی در پاکستان کشته شده اند))
اگه عمریا ما هزاره ها رو نکشه نظام جمهوری اسلامی صد در صد مارو می‌کشه
#StopHazaraGenocide
#stophazarakillingFerzat Sametli فرزاد @FSametli
طالبان مسئولیت بریدن سر ۱۱ کارگر معدن در ایالت بلوچستان در غرب پاکستان را بعهده گرفته.
قربانیان این حمله وحشیانه از شیعیان هزاره هستند.
ضمن ابراز تنفر از طالبان و همه افراطیون دینی،مذهبی،قومی و اعتقادی با خانواده قربانیان، دولت و ملت پاکستان عزیز و قوم هزاره اعلام همدردی میکنم.Mehdi Sina @MehdiSina0
هزاره بودن چه قدر مشکل است!
هزاره را درمان و رنج هزاره را پایان نیست. انگار هزاره خودش درد باشد که در خودش بازتولید میشود. در دانشگاه و در مراکز علم و دانش می‌کشند چون از پرواز هزاره از صعود هزاره بر قله‌های آزادی میترسند. اما در سوراخ معدن چرا؟
#hazaragenocide
#HazaraZeba Negar Hazara @ZebaHazara
به کدامین گناه میکشید؟
کس جرم میں؟
هزاره کشی را بس کنید!
هزاره بودن جرم نیست!
#تکرارتاریخ
#hazaragenocide
#Stop_Hazara_Killing
#CoalMiners
#machkillingsمحمد آصف @AFG_145
اگر کسی کو کربلا کا منظر دیکھنا ہے تو وہ میرے خاندان کو دیکھ لے۔ ہم چھ بہنوں نے فیصلہ کیا ہے کہ ہم اپنے بھائی اور اپنے رشتہ داروں کے جنازے خود اٹھائیں گے۔ یہ کیسی ریاست مدینہ ہے۔
معصومہ ھزارہ۔
نیایش ،،،اکانت سومی هم حذف شد @Niayesh313
۱۱ شیعه در پاکستان سر بریده شدند
مظلومیتی که پایانی ندارد
یازده شیعه هزاره که مشغول کار در معدن «مچه» شهر کویته پاکستان بودند، با دستان و چشمان بسته توسط وهابیت سربریده شدند!
لعن الله علی ال یهود و ال سعود


SYED MUHAMMAD AMMAR ALI ZAIDI @SYEDMUH27193754
تم کتنے حسینی ماروں گےLoudly crying face
یہ ساری قوم حسینی ہےRed heart
Loudly crying faceکون کہتا ہے #کربلا کی #جنگ ختم ہوگئی ۔۔ہم آج بھی لڑ رہے ہیں نسلِ یزید سے Loudly crying faceLoudly crying face
ایک بار پھر شیعہ ہزارہ قتل عام جاری!
17 ہزارہ شیعہ مزدوروں بےدردی سے ذبح کرکے شہید کردیا گیا!
مچھ: کوئلہ مزدور کیمپ میں رات کہ تاریکی میں
Hammad Ahmad @i_hmd3
سعودی عرب اور ایران کے ریالوں پر پلنے والے فرقہ پرستوں کی شرپسندیوں کے نتائج آج بے گناہ ہزارہ برادی کے قتل عام کی صورت میں نکل رہے ہیں۔
پاکستان کو ان فرقہ پرستوں نے جہنم بنایا، اوپر سے ایسے لوگوں کے ساتھ “ریاستی ہمدردیوں” نے جلتی پر تیل کا کام کیا۔
#hazaragenocide
ZeeshanHaiderBBC @ZesHPirzadA
ہمارا درد کسی درد میں شمار نہیں #Hazara #HazarakillingsRazia khavari @KhavariRazia
به کدامین گناه تو را کشتند؟؟!
مرگ بر داعش و حامیانش
#هزارهآوا @Ava_Sgh
حواستون هست؟
یازده شیعه هزاره که مشغول کار در معدن «مچه» شهر کویته پاکستان بودند ، با دستان و چشمان بسته سربریده شدند.
اونایی که از شهادت سردار خوش حال هستید، ازین تصاویر لذت می برید؟Mostafa Mahmoudi @moblmahmoudi
در پاکستان به دست داعش سر بریده می‌شوند در وطن خودشان به دست طالبان و در جمهوری اسلامی که شریک پیمانی قاتلان آن‌هاست به طُرُق مختلف مورد سؤاستفاده و تهدید واقع می‌شوند. کشتار اخیر معدنچی‌های هزاره در پاکستان بعد از جدا ساختن از بقیه نشان‌دهنده نسل کشی‌ست.
#StopHazaraGenocideShirinaqa @Shirinaqa6
بریدن گلویی هزاره
نزدیک ۱۲ نفر هزاره را دیشب تروریستان خون آشام با بسیار بی رحمی در یک معدن ذغال سنگ مشهور به کان کوله ( مچھ ) - کویته پاکستان سر بریدند و به قتل رسانده است.
#موجودات_خونخور


Hasanali @Hasanal06206060
هیچ وقت برای متحد شدن سران هزاره ها و جامعه هزاره ها ناوقت نیست و جلوی زیان هر زمان که گرفته شود فایده دارد !
رهبران هزاره هم نیاز به یکدیگر دارند و هم نیاز به مردم ، ضعف رهبران هزاره باعث ضعف مردم گردیده است و روند حذف پاکسازی قومی هزاره ها را سرعت بخشیده است . .
Mohammad Akhlaqi @M___Akhlaqi
مرا تو واژه‌ی دردی هزاره
حیران و سرگردان؛ در دانشگاه، در زایشگاه، در آموزشگاه، در منبر، در مسجد، در راه و حالا در معدن زغال‌سنگ یازده تن را به جرمِ #هزاره بودند سلاخی کردند.


بـانــوی اســــــــــفند @Mayi53185498
تصاویر منتشر شده ازرسانه داعش ازجنایت شب گذشته وحوش این گروه تروریستی درمنطقه بولان در ایالت بلوچستان واقع درجنوب غربی پاکستان
این جنایت درشهرکویته پاکستان داعشیان ۱۱ تن ازکارگران شیعه مذهب معدن ذغال سنگ اهل شهر هزاره که در حال استراحت بودند را با دستان بسته سر بریدند

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

علیرضا
This comment was minimized by the moderator on the site

علیرضا
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

کامنت ها

«ملی‌گرا» یا «وطن‌پرست»؛ آخرین مدافعان ماریوپل چه کسانی بودند؟ Access to the commentsنظرها نگارش از ...
بی نظیر بود ....لذت بردم ....عالی بود...اللهم الرزقنا شهادت فی سبیل الله...انشالله مجموعه اطلاعات م...
در مقالات جوملا شنبه, می 21 2022 4:58:25am