نیت خوب اما باور غلط، مساوی ویرانی و جنایت

باورهای غلط، از انسان های خوب، جنایتکار می سازد

او (فیدل کاسترو رهبر انقلاب کوبا) چهل سال شرافتمندانه ظلم کرد 

و کشورش را به بن بست رساند

تا جهانیان بدانند که، آنچه کشوری را آباد می کند

نیت های درست نیست، بلکه روش های درست است

مرحوم رضا بابایی

در واکنش به مرگ کاسترو 

نظرات (4)

This comment was minimized by the moderator on the site

عدم آگاهی بابایی از سیاست و مبارزه کا سترو علیه سیاست امپریالیستی آمریکا و تاثیرات تحریم کشور کرگوش آمریکا . و خواست و مقاومت مردم . تا ابد خود را در تخریب شخصیت فیدل کا سترو مدیون و پاسخگو کرد . خدا از سر این گناه بزرگ وی بگذرد .

عباس
This comment was minimized by the moderator on the site

سیاست آنقدر پیچیده نیست که یک اندیشمند و عارف سالک بزرگی مثل مرحوم آقای بابایی، اینقدر متوجه نباشد که ظلم چیست، حق و حقوق مردم چیست، و وظایف اولیه یک حاکم چیست، و این او وظیفه دارد رفاه و زندگی را برای مردم خود مهیا سازد، نه این که یک ملت را به اسارت منویات دل خود بکشد، فیدل کاسترو و این قبیل حاکمان، برای خود آرمانی تعریف می کنند و کشور و مردم خود را به اسارت آرمانی می کشند، که برای مردم، آنی نیست که برای اوست، این یک ظلم بزرگ و در واقع حق و الناس است که یک رهبری یک ملت را نابود اهداف خود کند، حق حیات، حق زندگی و... در خور انسان را از آنان سلب می کنند.

مصطفوی
This comment was minimized by the moderator on the site

به آمار یونسکو، سی.آی. ا آمریکا مراجعه شود قبل از قضاوت های نابخردانه.

تصوری که سرمایه داری از کشورهای مخالف ان ساخته با حقیقت یکسان نیست ، تصور ما از کوبا ساخته وپرداخته نظام نیولیبرالیسم میباشد ، به عنوان نمونه عمر متوسط کوبایی های از امریکایی ها بیشتره

امار مرگ ومیر نوزادان در کوبا خیلی کمتر از امریکاست ، عمر متپسط کوبایی ها بیشتر از امریکاست نظام بهداشت وسلامت برای عموم در کوبا قابل قیاس برامریکا نیست ، تصوری که نظام سرمایه داری از کشورهای مخالف ان ساخته واقعی نیست
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

کامنت ها

#اندکی_درنگ : دانته، اهالی دوزخ را افرادی توصیف می‌کند که آرزوی بسیار در دل دارند اما امید نه. دانت...
در مورد برده‌داری چه می‌گویید؟ شیخ عبدالحسین خسروپناه در نامه‌ای به دکتر ایرج فاضل اظهارنگرانی او ر...