دشمن دانا بلندت می کند، بر زمینت می زند نادان دوست

خداوند در آیات 14 و 15 سوره الرحمن برای چندمین بار متذکر می شود که ما انسان را از گِل و جن را از آتش آفریدیم؛ به طور سمبلیک مشخصات گِل فروتنی، افتادگی، آرامش، عدم تکبر و... است، اما اگرچه نمی خواهم مخلوقات خداوند از نوع جن را به شرارت متهم کنم، ولی مشخصه آتش سوزاندن، شرارت و... است.

قاعدتا انسانی از جنس گل باید فروتن و افتاده باشد، اما برخی از انسان ها از شدت تکبر و شرارت، انسانیت شان زیر سوال است، مثال بارز آن حکام عربستانند که تحت تفکر وهابیت، شرارت، تکبر و جنایت و خونریزی مشخصه اصلی اشان شده است. 

امروز وهابیت جهان و انسانیت را به مضحکه خوی حیوانی و دلارهای نفتی خود گرفته اند و هر روز قسمتی از جهان اسلام را به جنگ های توسعه طلبانه خود می کشند. سال هاست که مردم کشورهای جنوب آسیا (هند، افغانستان و پاکستان) که مردمی نرمخو و عارف مسلکند در خون خود غرقند، آنان گرفتار ظلم افرادی اند  (دیروز طالب و امروز داعش و...) که از مدارس تروریسم پرور مذهبی مرتبط با عربستان تولید شده اند.

این جنگ اکنون از جنوب آسیا به غرب آسیا کشیده شده و سوریه و عراق را درنوردیده، لیبی، یمن، بحرین، نیجریه و... را در خود فرو برده و دنبال این هستند که این آتش را به دامان ما هم بیندازند، اما این ها در داخل کشورمان هم کسانی دارند که با بالا رفتن از دیوار نمایندگی های عربستان بهانه لازم را به دست این شعله افروزان بدهند که این ام الفساد منطقه (وهابیت عربستانی) حالا حالاها بتوانند روی آن مانور دهد.

وهابیت در آتش افروزی تنها نیست و هستند کسانی که تاکنون با آتش افروزی های خود کشور ما را با مشکلات زیادی مواجه کردند که نمونه اش همین هایی است که اگرچه مسولین امر در میدان فلسطین اعلام راهپیمایی اعتراضی می کنند، اما آنان خودسرانه سر از سفارت عربستان در خیابان دیگری در می آورند و دست اندرکاران حفاظت از نمایندگی ها هم چشم می بندند و یا مسامحه می کنند و این چنین خسارات مالی، حیثیتی اعمال شان را حالا حالاها باید کشور پرداخت کند.

شما در تاریخ این اعمال نگاه کنید این آتش افروزان متخصص خراب کردن روابط خارجی با دیگر کشورها هستند و بلدند که چه کنند؟!! همین چند وقت قبل از سفارت انگلیس بالا رفتند و همین کردند و کشور چند میلیون پوند خسارت کارشان را داد و داستان تمامی هم ندارد، رهبران بحران آفرین پشت چنین تجمعاتی ترجیح می دهند روابط کشور با دیگران دایم در تنش باشد و لذا در هشت سال حکومت دلواپسان روابط کشور با جهان نزدیک به صفر شد و حال که کسی آمده و می خواهد این وضع را ترمیم کند آتش افروزی ها ادامه دارد تا روابط ایران با جهان پا نگیرد.

آتش افروزان داخلی و خارجی می خواهند قیچی شوند بر روابط کشورمان با دیگر ملل جهان و تا بحال هم در این امر موفق بودند، زیرا در این کار استادند و شرارت در ذات شان انگار خلق شده و انگار از نسل انسان نیستند. اگر قوه قضاییه کسانی که از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتند و آن همه رسوایی را به بار آوردند را مجازات می کردند امروز دیگر اینان جرات نمی کردند این کار را با نمایندگی های عربستان کنند.

البته دشمن دانا بلندت می کند، بر زمینت می زند نادان دوست.  

 

 + نوشته شده در پنجشنبه هفدهم دی ۱۳۹۴ ساعت 15:10 شماره پست: 866

نظرات (1)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

پدرام سلطانی، فعال اقتصادی:

عربستان در ازسرگیری روابط با ایران به آنچه که می‌خواست رسید:
رفع تهدید امنیتی ایران علیه منافع عربستان
افزایش قدرت چانه‌زنی با آمریکا و اسرائیل؛
اکنون هم با خونسردی مدعی میدان گازی آرش و مدافع موضع امارات درباره سه جزیره است.
ایران در این «دیپلماسی عزتمندانه» چه به دست آورد؟
@Akhbar_furi

هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
«مخواب که آنان نخوابیده‌اند» نامه عبدالکریم سروش به مسعود پزشکیان تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۳ دریاب...
- یک نظز اضافه کرد در مشت بر دهان کوبیدن؟! دکتر پزشک...
Akbar Ganji @GanjiAkbar تقصیر پزشکیان است یا مشاورانش؟؟!!! کدامیک اشتباهات مهلک را بر عهده خوا...