دشمن دانا بلندت می کند، بر زمینت می زند نادان دوست

خداوند در آیات 14 و 15 سوره الرحمن برای چندمین بار متذکر می شود که ما انسان را از گِل و جن را از آتش آفریدیم؛ به طور سمبلیک مشخصات گِل فروتنی، افتادگی، آرامش، عدم تکبر و... است، اما اگرچه نمی خواهم مخلوقات خداوند از نوع جن را به شرارت متهم کنم، ولی مشخصه آتش سوزاندن، شرارت و... است.

قاعدتا انسانی از جنس گل باید فروتن و افتاده باشد، اما برخی از انسان ها از شدت تکبر و شرارت، انسانیت شان زیر سوال است، مثال بارز آن حکام عربستانند که تحت تفکر وهابیت، شرارت، تکبر و جنایت و خونریزی مشخصه اصلی اشان شده است. 

امروز وهابیت جهان و انسانیت را به مضحکه خوی حیوانی و دلارهای نفتی خود گرفته اند و هر روز قسمتی از جهان اسلام را به جنگ های توسعه طلبانه خود می کشند. سال هاست که مردم کشورهای جنوب آسیا (هند، افغانستان و پاکستان) که مردمی نرمخو و عارف مسلکند در خون خود غرقند، آنان گرفتار ظلم افرادی اند  (دیروز طالب و امروز داعش و...) که از مدارس تروریسم پرور مذهبی مرتبط با عربستان تولید شده اند.

این جنگ اکنون از جنوب آسیا به غرب آسیا کشیده شده و سوریه و عراق را درنوردیده، لیبی، یمن، بحرین، نیجریه و... را در خود فرو برده و دنبال این هستند که این آتش را به دامان ما هم بیندازند، اما این ها در داخل کشورمان هم کسانی دارند که با بالا رفتن از دیوار نمایندگی های عربستان بهانه لازم را به دست این شعله افروزان بدهند که این ام الفساد منطقه (وهابیت عربستانی) حالا حالاها بتوانند روی آن مانور دهد.

وهابیت در آتش افروزی تنها نیست و هستند کسانی که تاکنون با آتش افروزی های خود کشور ما را با مشکلات زیادی مواجه کردند که نمونه اش همین هایی است که اگرچه مسولین امر در میدان فلسطین اعلام راهپیمایی اعتراضی می کنند، اما آنان خودسرانه سر از سفارت عربستان در خیابان دیگری در می آورند و دست اندرکاران حفاظت از نمایندگی ها هم چشم می بندند و یا مسامحه می کنند و این چنین خسارات مالی، حیثیتی اعمال شان را حالا حالاها باید کشور پرداخت کند.

شما در تاریخ این اعمال نگاه کنید این آتش افروزان متخصص خراب کردن روابط خارجی با دیگر کشورها هستند و بلدند که چه کنند؟!! همین چند وقت قبل از سفارت انگلیس بالا رفتند و همین کردند و کشور چند میلیون پوند خسارت کارشان را داد و داستان تمامی هم ندارد، رهبران بحران آفرین پشت چنین تجمعاتی ترجیح می دهند روابط کشور با دیگران دایم در تنش باشد و لذا در هشت سال حکومت دلواپسان روابط کشور با جهان نزدیک به صفر شد و حال که کسی آمده و می خواهد این وضع را ترمیم کند آتش افروزی ها ادامه دارد تا روابط ایران با جهان پا نگیرد.

آتش افروزان داخلی و خارجی می خواهند قیچی شوند بر روابط کشورمان با دیگر ملل جهان و تا بحال هم در این امر موفق بودند، زیرا در این کار استادند و شرارت در ذات شان انگار خلق شده و انگار از نسل انسان نیستند. اگر قوه قضاییه کسانی که از دیوار سفارت انگلیس بالا رفتند و آن همه رسوایی را به بار آوردند را مجازات می کردند امروز دیگر اینان جرات نمی کردند این کار را با نمایندگی های عربستان کنند.

البته دشمن دانا بلندت می کند، بر زمینت می زند نادان دوست.  

 

 + نوشته شده در پنجشنبه هفدهم دی ۱۳۹۴ ساعت 15:10 شماره پست: 866

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

آخرین خبر رویتر