هدف انسان شدن است دیگر هیچ

 اگر هر کدام از دو فاکتور "دین" یا "انسان" را که به عنوان محور تفکر خود قرار دهیم و یا این که هر دو را توامان در نظر بگیریم، باز "دوباره انسان شدن هدف خلقت انسان است" و خداوند فرصت زیستن در این دنیا را به عنوان عرصه امتحان الهی برای موجوداتی قرار داد، که خلق شده اند تا امتحان بدهند که در دوره چند ساله ی زندگی خود در این دنیا چقدر انسان خواهند زیست. در واقع دین وسیله و ظرفیتی است که خداوند قرار داد تا آدم را که اشرف مخلوقاتش است به سعادت برسد و سعادت انسان هم همان "آدم" شدن او خواهد بود. آنچه فرزندان آدم را از سایر موجودات متمایز می کند قسمتی از روح خداوندی است که در موقع خلقت توسط خداوند در روح او دمیده است و هرچه انسان به انسانیت خود نزدیک تر شود؛ در واقع به روح خداوندی به ودیعه گذاشته شده در روح خود نزدیک شده است و این همان تعالی انسان و لقا الله واقعی است که انسان در سیر حرکت خود از موجودی افلاکی به موجودی ملکوتی در پیش دارد. در این زمینه انسان شدن دوباره موجود جدا افتاده از اصل خود (خداوند) هدفی است که انبیا کرام (ص) آمده اند، تا در این مسیر راهنمای ما باشند و ادیان بازمانده از آنان نیز باید همین نقش را داشته باشند وگرنه دین، آیین، سنت و یا هرگونه دستوری در این زمینه که انسان را از انسان بودنش دور کند، بطلان خود را به اثبات رسانده است.

امروزه ادیان الهی و انسان های مدعی حق مداری را می توان یافت که در راه دین خود، انسانیت شان را زیر پا گذاشته و مدعی دین هم می شوند؟!! ولی ادیان الهی بیشتر از هر فرد دیگری، از همین مدعیان صدمه خورده و می خورند. باید پذیرفت که امروز در بین ما انسان هایی که به ادیان الهی معتقد و مدعی هستیم، هستند انسان هایی که در راستای دین، انسانیت را قربانی می کنند و خود را به واسطه مجوزی که از ناحیه مذهب دریافت می کننند مطلق العنان دانسته و (برای دین ؟!!) دست به هر کاری می زنند حال آنکه دین نیز برای انسان شدن ما آمده است و فلسفه وجودی آن انسان شدن ماست و اگر ما را انسان نکند، دین نیست. به این گونه افراد باید گفت که بهتر است تنها انسان باشید و دیگر هیچ!!

هدف انسان بودن است و دیگر هیچ

هدف انسان بودن است و دیگر هیچ

  مسلمان و یا هر مومن مدعی به هر دین الهی که برای هدف مذهبی خود خون دیگران را به ناحق به زمین می ریزد و یا به هر دروغ و کار پست و غیر انسانی دست می زند تا هدف مذهبی خود را به ثمر رساند در واقع به انحراف بزرگی دچار شده است. به او باید گفت دین را رها کن و تنها خود انسان باش. دروغ نگو؛ خون نریز؛ خدعه نکن؛ نیرنگ باز مباش؛ حق دیگران را ضایع نکن؛ کلک باز نباش، به حقوق دیگران احترام بگذار؛ چشم اموال شان نداشته باشد و آنان را غارت نکن؛ چشم به ناموس شان نداشته باش؛ شرارت نکن، ظلم نکن و... در این صورت تو خود به خود مسلمان و یا مسیحی و یا یهودی پاکی خواهی بود. برو انسان باش و بس.

 این جدای از افرادی است که پوستین مذهب پوشیده و در آن پنهان شده و نان خود را در تنور مذهبی می پزند که حساب این خیانت کاران و منافقان روشن است و در دو جهان رسوا و محکوم خواهند بود. آنان تجارت خطرناکی را که مستقیما خداوند متعال و خلق الله را نشانه رفته است را در دست دارند و این وعده خداوند است که رسوا و نهایتا مجازات خواهند شد.

پس هرگاه انسان شدی به هدف ادیان الهی و سعادت رسیدی وگرنه در صورت خونریزی و ظلم، به حیوانات درنده بیشتر شبیه خواهی بود تا به یک مرد الهی. در صورت استفاده از خدعه و نیرنگ برای رسیدن به هدف مذهبی، نه تنها خود بلکه دین را نیز به نابودی کشانده یی.

پس پیش به سوی انسانیت؛ که راه خیر دو جهان در آن است. اگر انسان شویم حق خدا و خلق او را ادا خواهیم کرد که این دو مکمل یکدیگرند. کسانی که حق الله را رعایت نمی کنند به اندازه آنهایی که حق الناس را زیرپا می گذارند در انحرافند راه نجات در رعایت هر دو است. خصوصا کسانی که حق مردم بر گردن دارند کارشان مشکل تر است و حسابشان سخت تر.

امروز امریکا و اروپا به نام مسیحیت، اسراییلی ها به نام یهود و القاعده، وهابیت و امثالهم به نام اسلام دست به هر جنایتی می زنند تا (در حالت به اصطلاح مثبت آن) ماموریت و اهداف مذهبی خود را دنبال نمایند ولی هر سه هم به خود به عنوان پیروان ادیان الهی و هم به ادیان الهی، ضربات ناگوار و جبران ناپذیری را وارد می کنند.

خداوندا ما را در مسیر انسانیت راهنما و هادی باش. انسان که خود به خود زاده می شویم پس مقرر کن که انسان هم زندگی کنیم و در آخر هم انسان بمیریم. آمین رب العالمین.  

 

+ نوشته شده در چهارشنبه سیزدهم شهریور ۱۳۹۲ ساعت 15:6 شماره پست: 321

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
«سقوط مشکوک» بالگرد رئیس‌جمهوری ایران؛ چرا روایت رئیس دفتر او بر ابهامات حادثه می‌افزاید؟ ابهامات رو...
- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
«زندگی، جنگ و دیگر هیچ» داستان زندگی مردم ایران و سیاست‌های حاکم بر کشور محمدجواد مظفر مرحوم اور...