تولدت مبارک ای جلوه کامل اسلام رحمانی، ای محمد ص

خوش آمدی ای پیام آور و ای مایه رحمت برای جهانیان، ای یگانه و مظهر اخلاق خوش، ای پیام آور آزادی از خشونت جاهلی و استبداد مستبدین، ای عصاره بخشش و عطوفت و...

خوش آمدی، ای محمد! 

اما، ای آخرین پیام آور آسمانی! 

نمی دانم که می دانستی بعد تو بر پیروانت چه خواهد گذشت؟! بر آیینت چه بار خواهد شد؟!!

شاید تو نمی دانستی؟!! اما حتما خدای تو که می دانست و... 

با این حال چرا پایان نبوت اعلام شد و درب های آسمان به روی زمینیان بسته شد؟!!

حال آنکه زمینیان که تازه فهمیده بودند که باید از فرستادگان آسمان تبعیت کرد، چشم به آسمان داشت، و تشنه عرفان و معرفت خداوندی بودند و... اما به یکباره و در ناباوری تمام، همه با ختم ارسال رُسُل مواجه شدند. 

نمی دانم، با این که خدای محمد (ص) بر این وضع و عاقبت ما آگاه بود، چرا باید ما را این چنین رها سازند در حالی که افسار قدرت و علمِ منسوب به خداوند، در دست کسانی می افتاد، که از ناکسان روزگار خودند.

امروز و دیروز آدم کشان وحشیِ ضد علمُ و بشریت از ما نخبه کشی کرده و ابرار ما را روانه سینه خاک و یا سلول های نَمُور بی خردی خود کرده و می کنند؛ اگر آنروز در حلب شیخ سهرورد ما را در اوج جوانی و شکوفایی به زندان نادانی خود کشیدند و جهانی را از حکمت و علم او محروم کردند، امروز باز حلب عرصه خون است و آدم کشان منسوب به تو باز خون می مکند و الله و اکبر سر می دهند.

آنروز هم به نام جهاد غارت کردند و از خمس و ذکات و حق الله گفتند و امروز هم همان می کنند و باز از حق الله می گویند و آینده هم حساب روشنی ندارد. 

و اما تو ای محمد (ص) همچون گوهری در آسمان حسن خلق می درخشی و از درخشش باز نخواهی ایستاد تو فارغ و بریّ از این جماعتی که تو انسان بودی و تفسیر انسان بودن.

اینان دون حیوانند و تفسیر درنده خویی و پایمال کردن حقوق دیگران. 

و چه ظالمانه این می کنند، و شما و ارزش های تان چه مظلومانه زیر بار کثافتِ جنایات شان له می شوید.

اما تو نوری نیستی که از فوت جنایت بار این کم مقداران خاموش شوی که هرکه را کمتر بصیرتی باشد می فهمد که حساب تو از جنایات این قدرت طلبان جداست که تو برای بشر فرستاده شدی و اینان برای خود می جنگند.

تولدت مبارک ای یگانه و معجزه اخلاق

 

+ نوشته شده در شنبه پنجم دی ۱۳۹۴ ساعت 20:28 شماره پست: 855  

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

آخرین خبر رویتر