باران زیبای امروز ما را شست

گاه خدا درهای آسمان را بی هیچ بهانه و خبری باز می کند و شما را چنان غرق نعمت می کند که تصورش را هم پیش از این نمی کردی، امروز از بامدادان تهران را بارانی شدید از نوع استوایی اش در بیست و دومین روز تیرماه و در میان تابستان شست و تمیز کرد، بارشی که حتی یک ساعت قبل از آن هم برغم همه پیش بینی های هواشناسی، برای مان غیر قابل تصور بود، زیرا تا پیش از این در گرما غرق بودیم و بارانی از این دست قابل تصور نبود، اکنون بارانی شستشو کننده آمده بود تا ماه ها خاک هایی که از آسمان و زمین بر ما باریده بود، را بشوید و پاک کند.

 

 

 دیروز وقتی از گردنه قوچک به تهران نگاه می کردم، در هنگامه نیمه روز مثل غروب بود و تاریک، اما امروز تهرانی متفاوت را شاهدیم تمیز تمیز، عالی، جای نفس کشیدن و... وقتی خدا بخواهد و باران پاک کننده اش را بفرستد دیگر از کسی اجازه نخواهد گرفت و هر آنچه بخواهد، خواهد شد. ما و گیاهان و جانوران از این باراش به وجد آمدیم.

خداااایا چند صد هزار بار شکر، بر این بارش، آیا نعمتی بالاتر از باران هست؟!!

نظرات (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

تعریف ازادی خیلی سخت است<br />شاید هر فردی براساس وضعیت جامعه و معیارهای قومی و مذهبی خویش بیان می کند<br />تعابیر عالی هستند ولی ضمانت اجرایی ندارد<br />با سپاس

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

کامنت ها

طالبان به خانواده‌های مهاجمان انتحاری پول و زمین می‌د...
تشکیل دولت نظامی و جمهوریتی که به مسلخ برده می‌شود انت...