سرانجام مستبدین از دیدگاه امام علی (ع)

این روزها شاهد سقوط یک دیکتاتور سفاک و مستبد دیگری در منطقه بودیم که سرانجام خفت باری را خداوند در اثر اعمالش برایش رقم زد. امروز فرمایشی از امام علی علیه السلام را که ظاهرا به یکی از فرماندهانش فرموده بودند را مشاهده کردم که دید وسیع و فراگیر این بینش را نشان می دهد.

"... از خونریزی خود داری کن و از خون ناحق بترس که هیچ چیز همانند خون ناحق کیفر الهی را نزدیک مجازات را بزرگ نمی کند. و نابودی نعمت ها را سرعت نمی بخشد و زوال حکومت را نزدیک نمی گرداند و روز قیامت خدای سبحان قبل از رسیدگی اعمال بندگان نسبت به خون های ناحق ریخته شده داوری خواهد کرد به همین دلیل با ریختن خونی حرام حکومت خود را تقویت مکن زیرا خون ناحق پایه های حکومت را سست و پست می کند و بنیاد آن را برکنده و به دیگری منتقل می سازد و تو نه در نزد من و نه در پیشگاه خداوند عذری در خون نخواهی داشت چرا که کیفر آن قصاص است و از آن گریزی نیست."

 این چنین است که خون های ریخته شده باعث سقوط مستبدینی مثل قذافی شده و خداوند در کمین آنان است تا به سزای اعمالشان برساند. 

+ نوشته شده در یکشنبه یکم آبان ۱۳۹۰ ساعت 14:8 شماره پست: 108

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

آخرین خبر رویتر