پدر و مادرم روحتان شاد که غم دوری اتان هم نعمت است و زنده کننده

پدر و مادر عزیزم!

ما را بی یار و یاور، در این بیابان گرگ زای وسیع، رها کردید و رفتید؛

این هم از شانس "ته تغاری" هاست، که دیرتر از همه آغوش گرم و پر محبت والدین را یافته، و زودتر از همه آن را از دست می دهند و یتیم می شوند، خیلی زودِ زود، اما چه می توان کرد.

 

 

 پنج شنبه که می شود، چشم و دل سوی خاک می رود، خاکی که پذیرای بدن نحیف و خسته شماست.

پنجشنبه روز مخصوص یتیم هاست، که از بیکسی فیل شان یاد هندوستان می کند و هوای خاک مزار شما دل شان را پروازی می کند، پدر عزیزم اکنون در کنار مادرم آرام در بستری خاکی "یکلاجامه" خوابیده ای، راحت راحت؛ دیگر دغدغه ما را نداری و ما را به دنیایی سپردی و رفتی، که خود وصف حالش را می دانی.

نمی دانم هنوز هم نظاره گر حال ما هستی، یانه.

نمی دانم فراموش مان کردی یا این که چشم و نظری سوی ما "بازماندگان" داری، اما همینقدر که بدانم ما را می بینی، کافی است، خدا کند فراموش مان نکرده باشید، خدا کند چشم های همیشه نگران تان؛ همچنان نگاه مان کند، همین که در سایت نگاه تان باشیم، کافی است و دل مان محکم خواهد بود.

پدر!

هنوز گونه ی سرد تو را، به هنگام آغوش گرم آخرین وداع، زیر گونه هایم حس می کنم، آنگاه که در آخرین لحظه تو را در آغوش کشیدم و بوسیدم و روانه خاکی تو را کردم که نمی دانم چگونه امانت داری بر پیکر خسته از زحماتت بود.

 افسوس که خدا وقتی بخواهد بگیرد، ناگهان ویرانت می کند و از همه چیز تو را  محروم می کند، حتی از همان تن سرد، اما قوت قلب دهنده.

حکایت جدایی ها، حکایت غریبی است، که در کوران حملات طوفان ظلم، بی عدالتی و هزار درد بی درمان دیگر، این زخم نیز سر باز می کند و قوز بالای قوز می شود، و از دیدگانی که از دیدن بعضی ها و شنیدن سخنان بی اساس و بی منطق شان خسته و مفلوک شده است، اشک تازه و زلال جاری می کند، که اگر این اشک هم نباشد نسوج قلب ها پاره می شود و چشم های ما را که از خشکی، چون دیگر تشنگان این صحرای مخوف، در خطر مرگند، خواهد کشت.

پدر و مادر عزیزم!

 چشم های ما به تری اشک هایِ  جدایی، هنوز زنده اند وگرنه تا به حال در افق این کویر خشک و داغ می مردند. روحتان شاد که غم دوری اتان هم نعمت است و زنده کننده.  

نظرات (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

متاسفم از اینکه هر دو از دست دادید پدر مادر فرشته هستن بعضی زود این فرشته ها از دست میدن مطمعن خداوند یه در رحمت دیگه به سویتون باز میکنه غم اخرتون باشه . خدا پدر مادرتون ببخشه بیامورزه روحشون شاد باشه

This comment was minimized by the moderator on the site

This text is worth everyone's attention. Where can I find <br />out more?

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

کامنت ها

مطالب مرتبط با این پست posted a comment in خیزش پابرهنگان، بعد از انقلاب مستضعفین
محسن رنانی با آتش آب بازی نکنیم بحران آب ، ما را آب می...
توئیت های مرتبط با این پست posted a comment in خیزش پابرهنگان، بعد از انقلاب مستضعفین
واکنش حبیب الله بیطرف به انتقادات از پروژه های انتقال آ...