جام 2014 برزیل- بشر یک دوره ی انتقال را تجربه می کند

جام جهانی فوتبال 2014 برزیل شاید تنها یک واقعه ورزشی به نظر آید ولی کمی که در آن دقیق می شوی نماد و نمود بشریت در حال تحول و تغییر است و اتفاقات این زمین و بازیگرانش از شروع یک دوره انتقال در روند بشری سخن می گوید که گرچه نتایج آن خوب به نظر می رسد، ولی می تواند بسیار خطرناک هم باشد.

ایتالیا و انگلیس و بسیاری از مدعیان و سردمداران این ورزش در همین آغاز توسط تیم های نه چندان مطرح جهان، حذف شدند و ستارگان پرفروغ شان از فروغ باز ایستادند و این روند جهانیان را به تفکر وا داشت که "بزرگانی که بر جایگاه بزرگی تکیه زده اند آیا لیاقت بزرگی و جایگاهش را دارند؟!" این به عینه نشان داد که بسیاری باید کرسی هایی که سال ها اشغالش کرده اند را خالی و جای خود را به دیگرانی نه چندان مطرح، اما لایق تر بسپارند.
البته خطرناک ترین
 نقطه ماجرا نیز همین جاست که خالی کردن جایگاه، برای کرسی دارانی که به منافع و لذت آن خو کرده اند، سخت و دردناک خواهد بود و آنان را به واکنش منفی شدید وا می دارد و دست به خشونت می زنند و دست و پا زدن های خطرناکی دارند به طوری که صحنه ترک کرسی قدرت و صدر نشینی را به صحنه جدال تبدیل می کنند و .... این روند مثل زایمان دردناک، جراحت بار و صحنه یی فجیع را در پی خواهد داشت و اگر کم شانس باشیم شاید تولد این نوزاد، مادر را هم به کشتن دهد که تغییر وضعیت همیشه ختم به خیر نمی شود.
خدا کند که بشر در این پوسته اندازی
 و تغییر صحنه دچار چنان وضعیتی (مرگ مادر هنگام تولد نوزاد) نشود و درد این انتقال به صبحی دل انگیز و تولد دوره آزادی بشر از بند قدرتمندان دیروز منتهی گردد و دوباره چهان گرفتار قدرتمندان نوکیسه و جدید نیز نشود که عقده گشایی نوکیسه گان در قدرت، کم دردتر و خسارت بارتر از استعمار و استبداد کهنه کاران نخواهد بود. شاید جنگ های خونین، وحشتناک، ظالمانه، خشن و... جدید در خاورمیانه، حاشیه شرقی اروپا، افریقا و شرق دور نشانه یی از همین تحول ارزیابی گردد که در حال اتفاق افتادن است.
در هر حال چه بخواهیم و چه نخواهیم سرنوشت از نو در حال نوشته شدن و بشر دوره انتقال را طی می کند، خدا پایان و انجام این دور را ختم به خیر کند.
 

 

+  نوشته شده توسط سید مصطفی مصطفوی در 8:34 AM سه شنبه سوم تیر 1393

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

کامنت ها

مطالب مرتبط با این پست posted a comment in حیا از جامعه سیاست پیشگان ما رخت بر بسته است
تا کجا مصلحت عمومی قربانی قالیباف می‌شود؟ Posted: 14 May 2021 0...
چین صدها امام جماعت و شخصیت مذهبی مسلمان اویغور را زندا...