خدایت رحمت کند "ملا" که تو هم محرم را ندیده رفتی

ملا خانم ما هم محرم را ندیده دیده از جهان فرو بست و رفت. او که عمری به روضه خوانی ائمه اطهار (ع) گذراند و لطف و صفایش زبان زد خاص و عام بود. خانم می فرمود هرگز از او در مورد فرد دیگری بدگویی نشنیدم. او با این که این اواخر بسیار پیر و ناتوان شده بود اما منبرخانه ما را به عنوان تنها جایی که می توانست بیاید رها نکرد و به یاد مادرم (ره) که دوستی مهربان برایش بود جای مادر را پر کرده بود و با روضه خوانی خالصانه اش منبرخانه ما را  صفا می داد و خالصانه به خاندان عصمت و طهارت (ع) عرض ارادت داشت. همسر محترمش "دایی ذبیح" که خدایش بیامرزد هم این چنین بود عمری را در این دستگاه با عضمت حضوری فعال داشت و چهره اش در این دستگاه حسینی (ع) بود که بیاد ماندنی باقی ماند. من به نوبه خود درگذشت این مادر مهربان و خواهر دلسوز و ملای توانا را به همه فرزندان و فامیل وابسته آن بزرگوار و اهالی روستای گرمن خصوصا خانم ها که از روضه های سوزناکش محروم شدند تسلیت گفته و بقای باقی ماندگان از این خانم وارسته را از خداوند بخشنده و مهربان خواستارم و از قادر متعال صبر و اجر برای آنان طلب کرده و در این غروب شام غریبان این عزیز برایش از خداوند درخواست آمرزش کرده و اجر و پاداشش را از حضرت زهرای اطهر (س) خواستارم.

ملای عزیز سلام ما را هم به مادرمان (که دوستی شما عمیق بود) برسان دعای خیر ما بدرقه راه دشوارت باد. بدرود که باید این راه را همه برویم. همین سه روز پیش بود که در مجلس پانزدهم پدرمان شرکت کردی و قرآن تلاوت کردی کی می دانست که تو هم با همین سرعت باید بروی. خدایت رحمت کند انشالله. 

منبرخانه ی ما امسال دوچندان عزادار شد که در این آستانه محرم اول در سوگ پدرم که عمری خدمت گذارش بود نشست و اکنوت تو که شاید شرکت در پانزدهمین روز درگذشت او آخرین حضورت در این مکان مقدس بود که عرض ارادت کرده و خداحافظی کردی و رفتی. خداوند هر دوتان را رحمت کند.    

+ نوشته شده در یکشنبه بیست و هشتم مهر ۱۳۹۲ ساعت 17:21 شماره پست: 336

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

آخرین خبر رویتر