جناب آقای دکتر حسن روحانی پا به رکاب شو که کشتی طوفان زده ای را سکان دار شدی

امروز مرحله دیگری از روند در دست گیری سکان کشور توسط اعتدالیون به حول  قوه الهی و به کوری چشم بدخوهان به انجام رسید و این انشا الله شروعی باشد برای زندگی بهتر و دور از جنجال آفرینی و حذف و افراط گری و غوغا سالاری و هزاران مشکل دیگر و این مردم به برکت شروعی تازه که در ۲۴ خرداد ۹۲ خود رقم زدند به حول قوه الهی خود را در مسیری ببینند که دنیا و آخرت شان در پرتو صداقت و اخلاص و عدم دست اندازی دستان ناپاک به آبرو و بیت المال شان و تقوای دست اندرکاران تامین شده بیابند و کمی آرامش یابند. امیدوارم که خداوند منتخب مردم و مردان در رکابش را در مقابله با موانع داخلی و خارجی و خصوصا داخلی که از همه هولناک تر و خطرناک تر است موفق بدارد تا فرهنگ و روش امام خمینی (ره) که رحمت و میانه روی و سهل گیری و انصاف و عدل و احسان و مهر و عطوفت و رحم و... است در زندگی مردم ساری و جاری شود. انشا الله منتخب محترم مردم برای دولت یازدهم با بکارگیری بزرگانی از شایستگان کار این ملت را به سر انجام برساند و کسانی را به کارهای بزرگ بگمارد که به اندازه بزرگی مسولیت هایشان بزرگ باشند و کوته بین نباشند و با بزرگ منشی با مردم و مسایل پیش رو برخورد کنند افراد بدون تجربه ای نباشند که اتوبوسی و جزو جهیزیه رییس جمهور بیایند و در دهه چهارم انقلاب همچون سال ها اولیه انقلاب با بی تجربگی جریان آزمون و خطا به راه اندازند بدون هدف و برنامه به این سو و آن سو بدوند و ثروت و فرصت و سرمایه ها از این کشور نابود نمایند افرادی را بکار گمارد که توان اداره پست های بزرگی را که به آنان سپرده می شود را داشته باشند و در غیر این صورت انسان های کوچک به قدر اندازه ها شان مسایل را خواهند دید و تحمل بزرگتر از خود را در کنارشان نخواهند کرد و مشکلات از پس مشکلات سیستم اجرایی کشور را فرا خواهد گرفت و سرمایه های زیادی از کشور را به نابودی خواهند کشید. گاهی برخی فکر می کنند بیت المال مسلمین همین کاغذ و دفتر و... است ولی باید گفت سرمایه و بیت المال کشور انسان هایی است که در طول مبارزه ی انقلابی و جنگ و سازندگی و توسعه کشور ساخته و پرداخته شدند که مقادیر زیادی برای تجربه آموزی آنان از جیب این کشور و عمر شریف خودشان هزینه شده است. انسان های کوچک و کوچک بین و هرگز توان تحمل و درک این سرمایه ها را ندارند و لذا به راحتی آن را نابود می کنند و با استفاده از کرسی های بزرگی که به آن تکیه زده اند اهداف کوچک و مختصر خود را دنبال کرده و موفقیت خود را در نبود این بزرگان دیده و رای به حذف آنان میدهند و چوب حراج به بیت المال کشور می زنند لذا آقای روحانی باید کابینه خود را با بزرگانی بنا نهد که هم بزرگبین و هم بزرگمنش با مغرهایی بزرگ و تفکراتی بلند باشند تا بتواند این کشتی طوفان زده و غارت شده در مسیر سال ها دزدی دزدان بین المللی و داخلی را به مقصد هدایت نمایند. خدایا اگر خلوصی در دل این بندگان  خود مبی بینی به برکت خون شهدا و زحمات امام خمینی (ره) و مردم شریف ایران آنها را توان برای حرکت و موفقیت ده تا این بندگانت نیز رو سفید شوند.  

+ نوشته شده در شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۲ ساعت 19:47 شماره پست: 317

 

نظرات (1)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
This comment was minimized by the moderator on the site

فتاح خالی بودن خزانه دولت احمدی نژاد را تایید کرد
امتداد – گروه سیاسی: چند روزی است که اظهارنظر پرویز فتاح رئیس بنیاد مستضعفان در یک برنامه تلویزیونی دستمایه انتقاد شده است. او در این مصاحبه به دیدارش با سردار سلیمانی اشاره می‌کند که چگونه مستاصل مانده بود. بسیاری به این موضوع از زاویه‌‌ای خاص نگاه کردند. آنهم هزینه‌هایی بود که برای حضور نیروهای ایرانی در سوریه و منطقه انجام می‌شود. اما در حرفهای فتاح یک تاییدیه مهم وجود دارد. تایید همان حرفهایی که پیشتر اصولگرایان آن را دروغ خوانده بودند.
حسن روحانی در پاییز سال 92 و در گزارش صدروزه خود گفته بود که وقتی دولت را تحویل گرفتیم با خزانه خالی مواجه بودیم: «خزانه کشور جایی است که درآمدهای دولت به آنجا منتقل می‌شود و مخارج هم از آنجا تأمین می‌شود. طبق قانون بودجه باید ماهانه ۱۷هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد می‌داشتیم. چون طبق قانون بودجه درآمد ما در سال ۲۱۰ هزار میلیارد تومان بوده است... روزی که من کار خود را شروع کردم یعنی ۱۲ مرداد ماه، موجودی خزانه حدود ۱۲۸۰ میلیارد تومان بود. ما باید آخر ماه، میزان هفت‌هزارو ۵۰۰ میلیارد تومان حقوق پرداخت می‌کردیم که از این مبلغ فقط دوهزارو ۸۷۰ میلیارد تومان در خزانه موجود بود. یعنی دولت باید بیش از چهارهزارو ۶۰۰ میلیارد تومان از بانک استقراض می‌کرد.»
بلافاصله حملات به او از سوی اصولگرایان آغاز شد. کیهان در یادداشتی با اشاره به سخنان روحانی نوشته بود: «آیا رواست که رئیس‌جمهور کشوری در ملأعام و در برابر گوش‌های تیزشده بیگانگان و دشمنان از صندوق درون خانه و خالی‌بودن آن بگوید؟ بگذریم از اینکه پس از آن بسیاری بر این مدعا نقد نوشتند و خالی‌بودن صندوق را غیرممکن خوانند.» احمدی‌نژاد هم در دو نامه به حرفهای روحانی جواب داد اصولگرایان نیز اختلافاتشان را با او فراموش کردند و به حمایت همه‌جانبه از او پرداختند. آنها حتی وی را سالها بعد هم متهم می‌کردند که در کوران مذاکرات گرای خالی بودن خزانه را به غربی‌ها داده که معنایش این است که ما ناچاریم تسلیم شویم.
اما فتاح چگونه اوضاع وخیم آن روزها را از لحاظ اقتصادی ترسیم می‌کند؟ او در این برنامه تلویزیونی می‌گوید که کشور حتی پول برای پرداخت سربازانی که از ملیت‌های مختلف استخدام کرده بود تا در سوریه بجنگند را هم نداشت: «من در بنیاد تعاون سپاه بودم. داشتم نماز می‌خواندم که گفتند حاج قاسم آمده منتظر توست. برگشتم به اتاقم. چند نفری جمع شدیم. حاج قاسم آمده بود به من گفت که حقوق فاطمیون را ندارم بدهم، در سوریه کمک کن یعنی کار به جایی می‌رسد که حاج قاسم سلیمانی نمی‌تواند حقوق سپاهش را بدهد. می‌گفت اینها برادران افغان ما هستند. اینطور حاج قاسم دست نیاز به امثال ما دراز می‌کرد...»
حرفهای فتاح تایید می‌کند که وضعیت نه پس از آمدن روحانی بلکه از ماه‌ها قبل آنقدر خراب بود که کشور حتی حقوق نیروهای قاسم سلیمانی را هم نداشت که پرداخت کند. یک لحظه با خودتان فکر کنید اگر این مساله را در دوره حسن روحانی شاهد بودیم چه حملاتی را دولت باید تحمل می‌کرد؟ اما اصولگرایان نه تنها آن روز سکوت کردند بلکه بعدها با وجود آنکه اوضاع کشور را به خوبی می‌دانستند تندترین حملات را به مذاکرات و دولت داشتند.
عجیب‌تر اینکه این روزها و بعد از برهم خوردن برجام توسط دولت آمریکا که کیهان نشینان با آن همسو بودند و صراحتا نوشته بودند: «ترامپ برجام را پاره کن و ما را از شر آن خلاص کن» مدعی هستند چرا اوضاع اقتصادی بهم ریخته است.

مصطفوی
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در غوطه ور میان شادی و غم، به است...
«مخواب که آنان نخوابیده‌اند» نامه عبدالکریم سروش به مسعود پزشکیان تاریخ انتشار: ۱ مرداد ۱۴۰۳ دریاب...
- یک نظز اضافه کرد در مشت بر دهان کوبیدن؟! دکتر پزشک...
Akbar Ganji @GanjiAkbar تقصیر پزشکیان است یا مشاورانش؟؟!!! کدامیک اشتباهات مهلک را بر عهده خوا...