این فرزندان خمینی (ره) بودند که حماسه های دوم و سوم خرداد را سرودند

میراث امام خمینی (ره) به بزرگی یک تاریخ است و سده ای را رقم زده است و تاریخ را تحت الشعاع خویش دارد و تا سالها میراث داران خمینی با استفاده با استفاده از ظرفیت حرکت امام خمینی (ره) حماسه ها خواهند خلق کرد. ماه خرداد که در ان قرار داریم در شکل گیری و تثبیت حرکت امام (ره) حوادثی را در خود دارد که از اهمیت زیادی در جریان نهضت معظم له برخوردار است و خود امام (ره) نیز به این عنایت مخصوصی داشت و در سروده های عرفانی خود که از نفس مطمئنه ایشان بر می خیزد می فرماید "انتظار فرج از نیمه خرداد کشم". در این ماه ما وقایعی مثل انتخابات دوم خرداد (1386)، ازادی خرمشهر از دست متجاوزین به خاک میهن(1361)، روز سیاه تاریخ انقلاب در 15 خرداد 1342 که به کشتار مردم توسط شاه انجامید، 14 خرداد 1368 را داریم که امام (ره) به رحمت خدا رفت و ما را بعد تنها یک سال از سرکشیدن جام زهر در فراغ خود گذاشت و.... 

اما اکنون چند سالی است که بعضی از جناح های سیاسی سعی در تقسیم حوادث انقلاب به نفع خود را دارند و خصوصا بعضی از جناح راست سوم خراد یعنی روز ازادی خرمشهر را که روز حماسه است و متعلق به امام (ره)و فرزندان امام (ره)است را متعلق به خود (به اصطلاح انقلابیون) می داند جناح مقابل را که در شکل گیری دوم خرداد نقش اساسی داشتند و انرا می توان در فضای نسبتا سرد ان روز اتفاق گرما بخش محفل انقلابیون دانست و به درستی رهبر معظم انقلاب انرا حماسه نامید و به حق نقطه عطفی در تاریخ انقلاب بود و  انقلاب را مردم با انتخاب و حضور خود چند سالی بیمه کردند؛ را به غلط به ضد انقلاب و مخالفین امام (ره) نسبت می دهند و با برجسته کردن یکی علیه دیگری سعی دارند حوادث را انطور که هست نشان نداده و یکی را تحت الشعاع دیگری قرار دهند. به نظر حقیر واقعیت این است که هر دوی این حماسه ها را فرزندان خمینی (ره) به وجود اوردند و قابل تقسیم بین جناح های سیاسی نیست. هم حماسه سوم خرداد و هم حماسه دوم خرداد.

یادم می اید که اخر جنگ که دیگر به خانه های خود می خواستیم بازگردیم فرمانده واحد اطلاعات و عملیات امد که در بازگشت به استان یک دیداری با امام خمینی (ره) جور شده است و امادگی داشته باشید. این مژده به سان برقی بر دل های ما جهید و خستگی رزم و گرفتاری های اخر جنگ را از یاد ما برد. از تاریخ این دیدار یادم نمی اید لیکن چند ساعت به لحظه دیدار نمانده بود که فرماندهی واحد اعلام کرد که متاسفانه با توجه به رحلت حضرت ایت الله سید روح الله خاتمی(ره) که از مبارزین و یاران صدیق امام خمینی (ره) می باشد، امام خمینی(ره) با شنیدن این خبر تمامی دیدار های خود را منتفی اعلام کرده است، این خبر مثل پتکی بر سر ما بود زیرا تا ان زمان به دیدار امام (ره) نایل نشده بودم و تا اخر عمر شریف ایشان هم این امر میسر نشد و ایشان بعد از حدود یک سال بعد از جنگ به رحمت ایزدی پیوست. امام (ره)انقدر به سید روح الله (ره)و خانواده اش علاقه داشت که رحلت این مرد بزرگ ضربه ای به امام (ره)تلقی شد و ایشان را در ان زمان حتی یارای با رزمندگانی که اینقدر به انها علاقه داشت هم نبود و تمامی دیدار های خود را لغو کرد و همان موقع طی پیامی به اقای سید محمد خاتمی که در دوم خرداد 1386در سرودن حماسه انتخاب نقش اساسی داشت، نوشت و از ایشان به عنوان فرزند فاضل خود یاد کرده و دلجویی کرد.

اری هر دو حماسه دوم و سوم خرداد را یاران خمینی سرودند لیکن بعد از دوم خرداد بعضی خود را وارث سوم خرداد و در مقابل دوم خرداد نشان می دهند ولی باید گفت که این یک نعل وارونه زدن است و قلب واقعیت و هر دو حماسه سوم و دوم خرداد را یاران صدیق امام (ره)رقم زدند و دوستان عرصه سیاست باید بدانند که نباید از حوادث مقاطع انقلاب به عنوان حربه ای برای از بین بردن رقیب سیاسی خود سو استفاده کنند. این حوادث همه توسط یاران خمینی به وجود امده اند و این نباید به عنوان ارثیه ی کسی تلقی شود.

 دهلی نو 24/می/2009 

 

+ نوشته شده در یکشنبه سوم خرداد ۱۳۸۸ ساعت 14:27 شماره پست: 44

نظرات (0)

Rated 0 out of 5 based on 0 voters
هنوز نظری ثبت نشده است

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ثبت نظر به عنوان مهمان.
Rate this post:
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

چون شر پدید آمد و بر دست و پای بشر بند زد، و او را به غارت و زندان ظالمانه خود برد، اندیشه نیز بعنوان راهور راه آزادگی، آفریده شد، تا فارغ از تمام بندها، در بالاترین قله های ممکن آسمانیِ آگاهی و معرفت سیر کند، و ره توشه ایی از مهر و انسانیت را فرود آورد. انسان هایی بدین نور دست یافتند، که از ذهن خود زنجیر برداشتند، تا بدون لکنت، و یا کندن از زمین، و مردن، بدین فضای روشنی والا دست یافته، و ره توشه آورند.

نظرات کاربران

- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
سینای لاریجانی یک یادداشت در نه پست- قسمت پنجم حتماً که سه سال زمان کمی است برای داوری منصفانه‌ی یک ...
- یک نظز اضافه کرد در  کم هزینه ترین پایان، بر ضعیف ...
سینای لاریجانی یک یادداشت در نه پست- قسمت چهارم من اگر چه در این ایام چند متنی در تبلیغ پزشکیان نوشت...