کاش بهترین جلوه و مصداقِ بصیرت و تقوا صداقت بود

21 دی 1398
Author :  
نجات در راستگویی و درستکرداری است

کاش وقتی اساس فرهنگ ایرانی، انقلابی، اسلامی، شیعی و... خود را پایه گذاری می کردیم، صداقت و درستی را یگانه معیار و مصداق بروز تمام خوبی ها قرار می دادیم.

وقتی در صبحگاه 18 دیماه 1398 خبر کشتار هموطنان خود را در هواپیمای اکراینی حامل آن ها، اتوبوسی که به دره رفت، و پیش از آن در کرمان، و در هنگام مشایعت پیکر شهید سلیمانی دیدم، قلبم ایستاد و تنها او را به توقف این همه خسارت و مرگ، توانا دیدم و از یزدان پاک و یکتا خواستم :

"خدایا بس است دیگر! ختمش کن! 

هر چند می دانم که این نیز از تصمیم تو نیست، و ختمش نیز با ماست!

اما گویا ما را بر ختمش، هنوز تصمیمی نیست!"

اما اکنون که متوجه شدم کسانی در این کشور، در حاشیه امن هستند، که موشک شلیک می کنند (حتی به اشتباه و...)، و در بی صداقتی کامل، عمل خود را تا مدت ها کتمان می کنند، و اشتباه خود را نمی پذیرند، و مسئولین، کشور و ایرانیان را اینگونه در بین دوست و دشمن بی آبرو می نمایند، یاد این نوشته بر دیوار جنوبی کاخ آپادانا می افتم، که به فرمان داریوش کبیر نقش بسته است، و او به خوبی در آن روزگار باستان، مشکلات اساسی و ریشه دار ما را حتی در این روزها و لابد در زمان خود، به خوبی درک کرده، و او نیز از اُورمزد یکتای خود خواسته بودند که :

"اهورامزدا این کشور را، از دشمن، خشکسالی، و از دروغ حفظ نماید."

و انگار ما اکنون بر هر سه این بلایا مبتلا شده ایم.

به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
 مصطفی مصطفوی

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظرات (6)

This comment was minimized by the moderator on the site

مصاحبه خواندنی احمدخرم وزیر راه دولت اصلاحات محمدخاتمی : سپاه از فرودگاه امام دو هزار هکتار سهم برای ساخت پایگاه هوایی خواست ندادم . به من هشدار دادند بینی ات را به خاک میمالیم خب مالیدند و تمام شد رفت . افتتاح مهمترین فرودگاه کشور (امام خمینی) در سال ۱۳۸۳ تبدیل به ماجرای بزرگی شد . فرودگاهی که هنوز فاز ۳و ۴ آن تکمیل نشده است و احمد خرم میگوید با تکمیل نشدن آن در مجموع لطمه ای بزرگ به منابع مالی کشور شد که بیش از ده میلیارد دلار است. فاز ۳ و ۴ فرودگاهی که می‌توانست تا آخر ۱۳۸۵ تکمیل شود اما سپاه نگذاشت. احمد خرم وزیر راه دولت محمدخاتمی میگوید : قضیه فرودگاه طولانی و دلایل زمین گیر کردن آن بسیار بود. نخستین مسأله ما با بخش نهاد بزرگی بود (سپاه) که برای ما چالش درست کرد. آنها از من خواسته بودند که دو هزار هکتار زمین رایگان از فرودگاه را در اختیارشان بگذارم که در آن پایگاه هوایی تاسیس کنند ! من با این درخواست مخالفت کردم . گفتم فرودگاه امام یک فرودگاه غیر نظامی است . ما اصلا حق نداشتیم پایگاه نظامی در این فرودگاه راه اندازی کنیم . مشکل دوم آنها مناقصه ها بود. به آنها گفته بودم که در شرایط مساوی در یک مناقصه کار را به بخش خصوصی واقعی می سپارم. شرکت ترکیه ای تاو مناقصه را برنده شد. برای فاز دوم نیز با آنها که یک شرکت فرودگاه ساز ترک است که فرودگاه اتاتورک استانبول را با استاندارهای اروپایی ساخته بود و جز ۵ شرکت فرودگاه ساز بزرگ دنیاست توافق کردیم. هنوز قرارداد را امضا نکردیم که ترک ها ۱۷ میلیون دلار تجهیزات به کشور آوردند . برای فاز دوم ۲۰۰ میلیون قرار داد بستیم. امروز کسی با یک و نیم میلیارد هم حاضر نیست این را بکند. و هنوز فاز ۳و ۴ آماده نیست . آنها گفتند شرکت متعلق به صهیونیست ها اسراییل است ! صبح روز افتتاح فرودگاه هواپیمای اماراتی آمد . آقایان احساس خطر کردند باند فرودگاه را با لندکروز ماشین جنگی و... مسدود کردند. هواپیمای اماراتی ۲- ۳ دور در آسمان زد اما نتوانست زمین بنشیند . من خودم در برج مراقبت فرودگاه بودم رفتم خواهش تمنا التماس کردم گفتم آبروی ایران است و... انتخابات مجلس هفتم برگزار شد . شورای نگهبان تمام سران اصلاح طلب در مجلس ششم را رد صلاحیت کرد ! مجلس به دست اصولگرایان افتاد و در راس آنها کوچک زاده زاکانی رسایی توکلی پرونده ای با ۵۰ تهمت جرم افترا برایم تشکیل دادند و من را استیضاح و خانه نشین کردند ! بعد ها شورای عالی امنیت ملی اعلام کرد وزارت راه هیچ گونه تخلفی از قانون نکرده است. هاشمی شاهرودی ریس قوه قضاییه گفته بودند در پرونده خرم چیز خاصی نبود . خودم را مقبول میدانم اما ( بغض میکند ) شرمنده ام ... نتوانسته ام به ایران خدمت کنم . در آن سالها لطمه بزرگی به آبروی کشور و بیت الملل وارد شد. مصاحبه (یک بهمن ۱۳۹۷ ) با اشک های احمد خرم تمام شد. با غمی که بعد از ۱۴ سال انگار هنوز توی سینه اش سنگینی میکند ...

This comment was minimized by the moderator on the site

حدیثی با حاکمان Posted: 11 Jan 2020 03:38 AM PST عبدالکریم سروش

آسمان می‌گفت آن دم با زمین
گر قیامت را ندیدستی ببین
عقل حیران که چه شورست و چه حال
تا فراق او عجب‌تر یا وصال

می‌دانم که حاکمان ایران غرق سرور و غروراند. چنین جمعیت ها‌‌یلی را در بدرقه مرگ عزیزی حافظه تاریخ معاصر کمتر به یاد دارد. شاید تشییع پیکر کمال آتاتورک، جمال عبدالناصر و روح‌الله خمینی با آن قابل قیاس باشد و بس. ایران در سوگ سردار سلیمانی یک‌پارچه دریغاگو شده بود؛ پدیده‌ای که مخالفان و موافقان حکومت در هضم و درک آن هم‌چنان عاجزند و حسرت نیم‌پاره از هزارپاره آن را می‌برند به خصوص ارتجاع سلطانی و تروریسم آلبانی که دست حیرت به دندان می‌گزند و دندان حسرت به هم می‌سایند. و ندای خلایق را آشکار و نهان می‌شنوند:

چون تو خفاشان بسی بینند خواب
که جهان ماند یتیم از آفتاب
از همه محروم‌تر خفاش بود
کو عدوی آفتاب فاش بود

درود و رحمت و رضوان حق بر روان آن دلاور باد که از چشمه عشق وضو ساخت و بر دو عالم چارتکبیر زد و راست‌قامت ایستاد و «چشم خود بربست و چشم ما گشاد».

اما و هزار ما، در این واقعه هوش ربا حکمت‌ها و عبرت‌هاست که اگر حاکمان نبینند و نشنوند، ننگ تاریخ و لعنت خدا و ملامت خلق را در پی خواهند داشت و بار مظلمه‌اش را آسمان‌ها نتواند کشید.
خلق داغدیده و محرومیت‌کشیده و آشفته حال و پریشان روزگار ایران‌زمین، که دیری است رنگ عدالت ندیده‌اند و طعم مروت نچشیده‌اند با بزرگواری و دریادلی تمام و از سر عفو و اغماض و وفا و نجابت دوباره به خیابان‌ها آمدند و هم‌دردی خود را با حاکمان بازنمودند و به ایران و اسلام ادای احترام کردند و یک‌صدا بر سر بیگانگان و بیگانه‌پرستان فریاد زدند که:

از من گمان مبر که بیاید خلاف دوست
ور متفق شوند جهانی به دشمنی

اینک نوبت حاکمان است که غرّه این اتفاق غرورآفرین نشوند بل این حرکت بزرگوارانه مردم را پندگیرانه ارج نهند و هوشمندانه مدارا و مروت پیشه کنند و دست از خواجگی و سروری و ستمگری بردارند و با این خلق وفادار و نجیب از در آشتی درآیند. صلای صلح دهند و نرمش قهرمانانه و خضوع مهربانانه کنند، حاجات‌شان را برآورند، محصوران و زندانیان سیاسی را رها کنند، و از جفاهای رفته برآنان پوزش بطلبند و درصدد جبران زیانشان برآیند، زندان‌ها را از شکنجه‌گران پاک کنند و اعتراف‌گیری‌های دروغین و ننگین را براندازند، آزادی را که حق مسلم ملت است، به آنان بازگردانند، انتقام‌جویی را فرو نهند، به فکر صلاح و فلاح ملک و ملت باشند، انتخابات راستین برگزار کنند و ‌صیانت صندوق‌هارا واجب شمرند و دست تقلب در آراء مردم نبرند، مزاج‌گویان و متملقان را از خود برانند و عاقلان و صاحب‌نظران را در رایزنی‌ها مشارکت دهند و از آنان برای نقد و ارشاد منت پذیرند و مردم را به حقیقت مالک این دیار و ولیّ‌نعمت خود بدانند، بر طبل غلامی و غمناکی نکوبند، دیده ناظران تنگ نظر نظارت استصوابی را فروبندند، دریچه‌های آگاهی را بر روی مردم نبندند، رسانه‌ها و احزاب را آزاد بگذارند، داوری مردم را به سمع قبول بشنوند و صدای مردم را به راستی صدای خدا بینگارند، با وعده‌های بهشتی خود جهنم نیافرینند و به وعده‌های خود وفا کنند، و دهان یاوه‌گویان خرافه‌گستران را بشکنند، حقوق بشر را محترم بشمارند و شعبده‌بازانه بر حق‌کشی‌های خود پرده تزویر نیفکنند، با اهل سنت و دیگر ادیان و مذاهب برادرانه و مهربانانه رفتار کنند و شبهه تبعیض را فربه‌تر نکنند.
انتظار و امید تغییر عاجل قانون اساسی را ندارم اما به ولیّ فقیه حاضر و حاکم توصیه می‌کنم پاره‌ای از اختیارات خود را به قوای مقننه و مجریه تفویض بلاتعویض کند تا سورت استبداد بشکند و حاکمیت مردم تقویت شود.
این‌ها و بسی افزون‌تر از این‌هاست که پیوند مردم و حاکمیت صالح را محکم‌تر و طمع دشمنان را کمتر خواهد کرد. اگر پشتیبانی ماندگار مردم و بهبود فزاینده احوال آنان را خواهانید با خدا و با خلق عهد مجدد ببندید و سوگندان مغلّظه یاد کنید که از این پس دین را خرج قدرت خود نکنید و پیگیری فلاح مردم و خیر عمومی را در صدر کردارها و پندارهای خود قرار دهید. خواهید دید که اقبال خلایق صد چندان خواهد شد و بد اندیشی‌های دشمنان به محاق محال خواهد رفت.
در این روزها که ایران در سوگ سوختگان آسمان تهران و کوفتگان خاک کرمان، دیگر بار عزادار است آن تجدید پیمان ‌‌‌‌ضرورت مجدّد و مشدّد می‌یابد. و رضایت خلق و خالق را در پی خواهد داشت.
ما نصیحت به جای خود کردیم
روزگاری در این به سر بردیم
گر نیاید به گوش رغبت کس
بر رسولان پیام باشد و بس منبع: زیتون

This comment was minimized by the moderator on the site

آیت‌الله امجد: از مردم عذر بخواهید/ چرا عزای عمومی اعلام نمی‌شود؟ Posted: 11 Jan 2020 10:50 AM PST
انالله‌و‌اناالیه‌راجعون
اگر چه فاجعه سقوط هواپیمای مسافربری و علت آن به قدر کفایت برای ما مصیبت بار هست لکن بی صداقتی و بی کفایتی مسئولان عالی نظام در‌ برخورد با این موضوع،مصیبت اعظم است.سال هاست همه خیرخواهان تلاش کرده‌اند که بگویند اداره مملکت با فریب کاری و دروغ میسر نخواهد‌ شد و مع الاسف گوش‌شنوایی یافت نشد.
اکنون نیز تنها‌راه، بازگشت به خدا و حقیقت و صداقت‌ است. از مردم عذر بخواهید.کشور ماتم زده است.چرا عزای عمومی اعلام نمی شود؟بگذارید به همان نحو که مردم با اختیار خود‌ برای تشییع جنازه شهید سلیمانی که او را سرباز صادقی برای کشور خود می دانستند،شرکت کردند،اکنون نیز در تشییع شهدای این حادثه تلخ شرکت کنند و حرف خود‌را به گوش شما برسانند.اشتباهات جگرسوز‌ خود‌ در مورد شهدای آبان ماه را تکرار نکنید.این مردم همان مردمی هستند که در زمان دفاع مقدس آن چنان اعتمادراسخی به امام و مسئولان‌داشتند.با این مردم بازیگری نکنید و فرصت ها‌ را قدر بدانید‌.اینجانب این فاجعه و این ماتم را به ملت ایران تسلیت عرض می کنم. محمود امجد ۲۱ دی ۱۳۹۸

This comment was minimized by the moderator on the site

شلیک آگاهانه ‌دروغ؛ مخربّتر و فاجعه‌بارتر از شلیک ناآگاهانه ‌موشک علی اکبر اعلمی
تصاویر ویدیویی مربوط به سقوط هواپیمای اوکراینی، تناقض‌گویی‌های آشکار برخی مقامات و مسئولان دولتی از جمله سخنگوی دولت و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و صحنه‌سازی‌ها و دروغپردازی‌های #صدا_و_سیما و همچنین شواهد دیگر همه گویای ساقط شدن هواپیمای مسافربری بوئینگ در اثر خطای خودی‌ها بود و باتوجه به فضای پدیدآمده در کشور پس از شهادت مظلومانه حاج قاسم سلیمانی، آرزو می‌کردم برداشتم اشتباه باشد و پس از یقین، لحظه‌شماری می‌کردم قبل از تبدیل شدن این دروغ و پنهان‌کاری‌های سیستماتیک به یک #رسوایی_ملی جبران‌ناپذیر، یکی از مقامات مسئول صادقانه واقعیات را با مردم و خانواده‌های قربانیان درمیان بگذارد.
اما دریغ! هرچه مقامات نامسلمان دولت‌های خارجی از رئیس جمهور آمریکا گرفته تا نخست وزیر کانادا اصرار می‌کردند که هواپیمای اوکراینی در اثر اصابت موشک‌های خودی ساقط شده، برخی مقامات مسلمان و نماز شب‌خوان ما یا با دروغگویی‌های بی‌شرمانه ادعای مقامات #نامسلمان را عملیات روانی دشمن عنوان و یا بر پنهان‌کاری و منحرف ساختن افکار عمومی از یک واقعیت تلخ اصرار می‌ورزیدند!
بالاخره با اصرار مقامات و رسانه‌های خارجی، راز از پرده برون افتاد و با بیانیه‌ای که از سوی ستادکل نیروهای مسلح صادر شد، مشخص گردید که ادعای نامسلمان‌ها و رسانه‌هایشان صحیح و ادعای مسلمانان و رسانه‌هایشان خلاف واقعیت ‌است!
در شرایط جنگی؛ خطای انسانی و وقوع اشتباه در عملیات نظامی امری اجتناب‌ناپذیر است‌، اما از آنجا که؛ #اعتماد‌عمومی اصلی‌ترین جزء سرمایه اجتماعی یک نظام سیاسی و ملات پیوند‌دهنده عناصر اجتماعی و بسیج عمومی محسوب می‌شود، #دروغگویی‌ و #پنهان‌کاری و برخورد ناصادقانه با مردم، خیانتی است که شیرازه امور را از هم گسسته و شکاف دولت و ملت را عمیقتر از گذشته می‌سازد و مآلا به تضعیف اخلاق و تعهدات اجتماعی منجر می‌گردد.
به عبارت روشنتر اگر در اثر شلیک اشتباهی پدافند هوایی کشور، هواپیمای اوکراینی با ۱۷۶ سرنشین آن سقوط کرده و جان دهها انسان بی‌گناه گرفته شد و صدها خانواده عزادار شده و میلیون‌ها نفر در سوگ آنان نشستند، در اثر شلیک #دروغ توسط دولت و صدا و سیمای جمهوری اسلامی، باورهای اجتماعی و اعتماد دهها میلیون ایرانی و بزرگترین سرمایه بدست آمده ناشی از شهادت #حاج_قاسم سقوط و افول کرد و فرهنگ‌عمومی قربانی و به نسبت کاهش بیش از حد اعتماد مردم به دولتمردان و رسانه ملی، اعتماد عمومی به اظهارنظرهای مقامات خارجی و رسانه‌های بیگانه افزایش یافت و این یعنی یک بحران و فاجعه ملی!
این است که همچنان اصرار داریم بجای تقویت چاپلوسان و مداحان و پر کردن مجلس و دولت از یک مشت افراد بی‌خاصیت، منفعل و بله‌بله‌قربانگو، اجازه برگزاری انتخابات آزاد و تشکیل مجلس مردمی داده شود و رسانه‌ها و منتقدین مشفق آزادانه عمل کنند. در اینصورت ممکن است منافع و قداست برخی اشخاص در معرض تحدید و تهدید قرار گیرد اما منافع ملی مصون خواهد ماند که فرمود؛ "وَ عَسى‌ أَنْ تَكْرَهُوا شَيْئاً وَ هُوَ خَيْرٌ لَكُمْ وَ عَسى‌ أَنْ تُحِبُّوا شَيْئاً وَ هُوَ شَرٌّ لَكُمْ وَ اللَّهُ يَعْلَمُ وَ أَنْتُمْ لا تَعْلَمُونَ‌".
گرچه مردم ایران و بازماندگان قربانیان سانحه دلخراش سقوط هواپیمای اوکراینی، از دروغ و پنهان‌کاری‌های نابخشودنی مسئولان امر و صدا و سیما که به رسوایی بزرگی برای کشور و بی‌اعتبار شدن هرچه بیشتر رسانه‌های داخلی و مرجع و معتبر شدن رسانه‌های خارجی منتهی شد نخواهند گذشت، اما خطای انسانی و شلیک اشتباه سامانه پدافند کشور را به حساب کلیت نیروهای مسلح کشور نخواهند گذاشت و همچنان حامی و قدردان زحمات و تلاش‌های ایثارگرانه نیروهای مسلح و فرزندان جان برکف و سلحشور کشورمان که نماد عزّت و اقتدار‌ملی هستند خواهند بود. @akbaralami

This comment was minimized by the moderator on the site

دلنوشته ها - رحیم قمیشی, [11.01.20 11:12] دروغگوها!
رحیم قمیشی
با هر شرایط بدی می‌توان زندگی کرد
با هر بدبختی و مصیبتی می‌توان ساخت
به هر کمبودی می‌توان عادت کرد
با هر جاهلی می‌توان گفتگو کرد
با هر دشمنی می‌توان آخرش صلح کرد!
اما با دروغ نمی‌توان زندگی کرد!
دروغی که رسمی و با تاکید گفته شود
دروغی که به همه ملت گفته شود
دروغی که همه ایران را تحقیر کند!
دروغی که جوان‌ها را بفریبد، پیرمردها را بفریبد، زن‌ها را بفریبد، جبهه رفته‌ها را بفریبد، بچه‌ها را بفریبد...
و تنها دشمن نفریبد!!
بغض کرده‌ام، می‌خواهم گریه کنم، اشک‌هایم نمی‌آیند...
حتی وفاداران دوآتشه نظام هم باور نمی‌کردند این همه روزها داشتند دروغ می‌شنیدند.
من از مردم خجالت می‌کشم، از هر قدمی که برای تحکیم این مصائب و تحکیم دروغگوها برداشته‌ام.
چرا از همان لحظه اول گفتند جعبه سیاه نباید از ایران خارج شود؟
چرا این‌ همه شواهد که منتشر شد، گفتند دروغ است!
چرا ترامپ و پمپئو و نخست وزیر کانادا و استرالیا باید قبل از مقامات ما به مردم ما و به مردم خودشان و به دنیا راستش را بگویند؟!!
چرا حتی نگفتند صبر می‌کنیم تا تحقیقات کامل شود؟!
چرا ما ملت را این‌ همه تحقیر می‌کنید؟!
دروغ، دروغ، دروغ
دروغ در یک کشور بزرگ جایی ندارد!
دروغ به یک‌ ملت بزرگ و صادق جایی ندارد.
آقای رئیس جمهور، آقای ظریف، آقای ربیعی، آقای رئیس هواپیمایی، آقای مسئول سپاه، آقای مسئول ستادکل... چرا از مردم عذرخواهی نمی‌کنید؟؟ چرا هنوز سر کارتان هستید؟!
چرا باز هم دارید توجیه می‌کنید که تهدید آمریکا علتش بوده...
چند جان دیگر باید بستانید تا بفهمید گرفتن هر جان یعنی گرفتن حیات یک‌ ملت! یعنی کشتن انسانیت!
راستی!
اگر ۹ خدمه اکراینی و چند تبعه خارجی آن پرواز نبودند تا چند سال این دروغ را ادامه می‌دادید؟! تا زمانی که رژیم عوض شود و به ما راستش را بگویند؟؟
دیگر کجاها به ما دروغ گفته‌اید
اعتراضات مردم بی‌نوا؟ عوامل خارجی...
دروغ کافیست
تهدید کافیست
تحقیر کافیست
لطفا استعفا دهید و کار را به مردم واگذارید
ما از دروغ و دروغگو متنفریم
ما دیگر از تحمل زیادیِ خودمان هم متنفریم
شما در چشم‌های ما زل زدید و دروغ گفتید
نه یک‌بار و دو بار، بارها
ما خسته شدیم
ما خسته شدیم
از دروغگویی شما...
@ghomeishi3

This comment was minimized by the moderator on the site

متن شما برای لینک کردنبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، بسیاری در جمهوری اسلامی وقتی می خواهند، الگوی یک سیاستمداری دین مدارانه را معرفی کنند؛ آیت الله دکتر شهید بهشتی را معرفی می کنند؛ شخصیتی که ارزش های اخلاقی را در فعالیت های سیاسی اصیل می دانست و آنها را یک تاکتیک صرف تلقی نمی کرد. جمله معروف ایشان که «ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت» اصل را بر خدمت می داند و حاضر نیست برای رسیدن به قدرت از هر ابزار و وسیله ای بهره جوید. ایشان درباره دروغگویی که برخی در آن زمان آن را یک تاکتیک می دانستند، معتقد است: «ما می توانیم داغ و کوبنده و قاطع حرف بزنیم، ولی فحش ندهیم، حرفهای زشت و تعابیر زشت در گفتارمان نداشته باشیم...اسلام به ما آموخته دروغ نگوییم، تهمت نزنیم، فحش ندهیم.»
یکی از تاریخی ترین سخنرانی های شهید بهشتی که به نظر می رسد مکتوب نشده است، سخنرانی ایشان در خصوص «دروغگویی» است. گناه کبیره ای که برخی این روزها آن را ابزار توجیه سیاستهای خود قرار داده اند. آنچه در ذیل می آید بخشی از آن سخنرانی است:
"موضع ما در مسائل اخلاقی و ارزشهای اخلاقی این است که ارز شهای اخلاقی اصیل ند، وسیله نیستند. وقتی میگوییم اسلام دین صدق و راستی است، یعنی جان من! اصلا دروغ نگو، اگر هم مجبوری شدی و گفتی دروغ مصلحت آمیز است، 100 روز یکی یا سالی یکی، نه ساعتی 100 تا دروغ تاکتیکی! آخر این چیست که برمبنای دروغ، تهمت زدن، شایعه ساختن، بی اعتمادی به وجودآوردن باید رشد کند!؟ این کجا میبرد ما را؟ این چیست آخر؟ با این دروغ ها با این شایعه سازی ها با این دروغ ها با این تهمت زدن ها... نمی شود آقا! باید این گروه را این فرد آن دسته را ان تشکیلات را آنقدر باید درباره اش در جامعه دروغ بسازیم و بگوییم که از اعتبار بیفتد! خدا هم می دانید که چه وعده داده است؟!، خداگفته است: ای آدمیزاد! در راه من باش، من با تو هستم.
من در ماه فرودردین، از اینجا با ماشین رفتم تا کرمان و بندرعباس، در هرجا، در راه، در روستا، در شهر، در قهوه خانه، در رفسنجان و کرمان و بندرعباس که سخنرانی داشتیم، همه جا دیدیم، مهر مردم است و شوق مردم است و اعتماد مردم؛ یعنی ای شایعه سازِ دروغ پرداز! می دانیم دروغ میگویی.
مگر میشود یک جامعه ای را بر محور دروغ تا آخر پیش برد؟ عزیز من از در راستی درآی، دروغ را به کناری بنه. همین نوجوان ها و جوانها که گه گاه فریب دروغ امروزت را می خوردند همیشه در این حال نمی مانند. فردا، ساعت دیگر، روز دیگر، هفته دیگر، ماه دیگر، سال دیگر بالاخره بیدار می شوند و برتو لعن و نفرین می فرستند که چرا ماهها یا سال ها آنها را فریفته بودی ؟!
ما معتقدیم راستی تاکتیک نیست، راستی اخلاق است هر عیب و نقصی هم در خودمان هست می آییم راست به مردم میگوییم اشتباهی هم اگر بکنیم می آییم راست به مردم می گوییم. مسلمان بیش از هر چیز در راستی و درستی در صدق و امانت و صراحت ... متجلی می شود. بنابر این دروغ تاکتیکی گفتن ... شایعه سازی و دروغ پردازی این ها جزو تاکتیک های مسلمانان علوی نیست. و دروغ پرداز ها بدانند تا وقتی ما یک چنین موضع و رابطه ای را با مردم قهرمان و با ایمانمان داریم، آن دروغ زنی های آنها بازارش کساد است.
من گاهی برای مدیریت جلسات، قیافه‌ای جدی می‌گرفتم در مجلس خبرگان، ناجور در بیرون منتشر می‌شد كه بله این خودش یك طاغوت است، یك مستبد است، (مثل این كه با عدم (من) قاطعیت می‌شود مجلس را اداره كرد!) متكبر است. مردم من را در راه می‌دیدند، كه ما همان برادر خاكی متواضعشان هستیم كه بودیم . خوب از همان دیدار اول، متعدد، نوجوان‌ها و جوان‌ها در این مسافرت ها، به من یادداشت دادند؛ كه فلانی ما پشت سر تو نمی‌دانستیم ، یك چیزهای را باور كرده بودیم، حالا دیدیم شما را، در همان دیدار اول فهمیدیم، بههمان دروغ نیز گفتند، ما را حلال كن، مگر می‌شود یك جامعه‌ای را بر محور دروغ تا آخر پیش برد؟"

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

  1. Posting comment as a guest. Sign up or login to your account.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

دیدگاه

ارتباطات انسانی شاید از بهترین شاخص های انسانیت ما انسان هاست، که تبلور آن در رویارویی تفکر و تبادل احساسات با دیگران حاصل می شود، امروزه فن آوری های جدید به کمک انسان آمده و شرایطی را فراهم نموده اند که بتوان به طور سریع و وسیع با هم در ارتباط باشیم، نوشته هایم در این سایت، سیاه مشق هایی است که در کلنجار با دل، به نوشته در آمده و لزوما درست و یا نادرست نیست.

کامنت ها

به یاد آزاده، طاهر احمدزاده Posted: 30 Nov 2020 09:59 AM PST احسان شر...
در مقالات جوملا جمعه, 04 دسامبر 2020 22:14
فخری‌زاده؛ تضاد منافعِ «جمهوری اسلامی» و «ایران» Posted:...